Smart biznes nie tylko na majówkę

Nadszedł czas, na który większość z nas czeka z utęsknieniem – cieplejsza część roku. Sprzyjająca pogoda i długie wieczory, łączą się z weekendowymi wyjazdami, urlopami, a co za tym idzie nieobecnością pracowników, ale także pracodawców. Co zrobić, kiedy wyjeżdżamy na kilka dni, a biznes pozostawiamy teoretycznie bez ochrony?

Niechronione i łatwo dostępne

Od maja, aż do jesieni, w pracy następuje swego rodzaju rozluźnienie, każdy znacznie bardziej wypatruje weekendów i dni wolnych. Dla wielu osób ten czas to idealna okazja do spotkań z przyjaciółmi, zorganizowania rodzinnego grilla, ale także do wyjazdu na urlop. Pracodawcy sami także decydują się wtedy na wolne, czasami zamykając nawet przedsiębiorstwa na kilka dni. Jednak magazyny, biura i sklepy pozostają niezabezpieczone. Podczas kiedy wszyscy cieszą się urlopem, lokale te mogą stać się potencjalnym celem rabusiów. O ile duże przedsiębiorstwa najczęściej mają zapewnione systemy całodobowej ochrony, o tyle te z sektora MŚP najczęściej nie mogą sobie na nie pozwolić. Czy właśnie przez to niewielkie firmy, sklepy lub zakłady usługowe są bardziej narażone na włamania?

Według danych policji to właśnie w świąteczne weekendy (np. Boże Ciało) i wakacje dochodzi do największej liczby rabunków. Niestety przebiegłe metody wypracowane przez złodziei, pozwalają rozwiązać jedynie 36,5% dochodzeń. Dane jasno pokazują, że zabezpieczenie biznesu podczas dłuższych nieobecności jest niemal konieczne. Zatem jakie systemy antywłamaniowe wybrać? Czy rzeczywiście ich kupno i montaż to znaczący uszczerbek w budżecie firmy? Okazuje się, że nie…

Technologiczny pomocnik

Obecnie coraz więcej możemy usłyszeć o technologii „smart”. W sklepach znajdziemy smart lodówki, smart odkurzacze, smart telewizory i wiele podobnych urządzeń. Takie rozwiązania najczęściej występują pod wspólną nazwą „smart home”, które teraz swoje miejsce znalazły także w biznesie. Inteligentny — bo taki jest polski odpowiednik „smart” – sprzęt, ma za zadanie działać sam, bez ingerencji człowieka. Jak zatem smart home łączy się z bezpieczeństwem? Odpowiedzią jest nowoczesny monitoring, zarówno dla domu, jak i dla firmy. Systemy kamer, wyposażone w alarmy są w stanie wykryć włamywacza i powiadomić właściciela o jego obecności. Więcej o wykorzystaniu inteligentnego monitoringu w biznesie mówi Tomasz Kowalewski, specjalista do spraw systemów alarmowych w firmie EZVIZ: Dostępne na rynku rozwiązania łączą funkcję monitoringu i detektora ruchu, stanowiąc efektywną ochronę dla małych i średnich firm. Przykładem urządzenia, które zapewnia kompleksową ochronę biznesu, jest kamera bateryjna C3A. W pełni bezprzewodowa może być montowana zarówno wewnątrz, jak i na dworze. Dzięki wydajnej ładowalnej baterii kamera jest zdolna do pracy przez 2 miesiące, a w połączeniu ze stacją bazową W2D nawet do 6 miesięcy. C3A jest zdalnie obsługiwana z poziomu mobilnej aplikacji EZVIZ, przez co mamy możliwość korzystania z funkcji dwukierunkowego audio. Rozwiązanie to może stanowić doskonałą ochronę miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, a z uwagi na to, że jest całkowicie bezprzewodowa może być zamontowana w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia przewodów.

Bycie smart w biznesie

Wykorzystanie technologii smart w biznesie umożliwia przedsiębiorcy kontrolę, z dowolnego miejsca, w którym się znajduje. Dzięki podglądowi na żywo jest on w stanie sprawdzić co dzieje się w jego lokalu lub biurze. Natychmiastowo wysłane przez urządzenie powiadomienia o podejrzanych ruchach lub niepożądanych osobach pozwalają na szybką reakcję i działanie. Technologia smart to przede wszystkim oszczędność — zastępuje kosztowne usługi firm ochroniarskich, czy systemy monitoringu.

Nowoczesna technologia odpowiada na potrzeby dzisiejszych pracodawców. Dzięki zdalnej ochronie przedsiębiorca może pozwolić sobie na spokojny odpoczynek w czasie wyjazdu, a także w przyszłości uwolnić myśli od zmartwień związanych z bezpieczeństwem firmy. Inteligentne kamery zajmą się zabezpieczeniem przedsiębiorstwa, śledząc jego każdy zakątek, a my odpoczniemy w czasie urlopu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s