Oprogramowanie antywirusowe chroni smartfony

W bieżącym roku znacznie zwiększyły się ataki cyberprzestępców na smartfony i tablety. Hakerzy uderzą również w aktualizacje oprogramowań. Ma to nastąpić poprzez wprowadzenie złośliwego oprogramowania do pakietu. Tylko dobre oprogramowanie antywirusowe w pełni ochroni nasze dane.

Na celowniku są urządzenia mobilne. To właśnie na telefonach komórkowych i laptopach przechowujemy bardzo dużo wrażliwych danych, atakowanych przez wirusy. Jak dotąd, nie mamy w zwyczaju stosować w urządzeniach mobilnych zabezpieczenia w postaci oprogramowania antywirusowego.

W 2018 roku wzrosło o 49% złośliwe oprogramowanie, zawarte w wysyłanych do nas reklamach atrakcyjnych produktów, a o 150 % trojany atakujące urządzenia mobilne.

Mówi się nawet o rozrastającej się pladze zombie w postaci fałszywych reklam i aplikacji — obecnych nawet w sklepie Google.

Prognozuje się pojawienie się złośliwego oprogramowania, zawierającego wirusy, specjalnie przygotowane do atakowania routerów przez urządzenie mobilne.

Prawdziwą plagą będzie wyłudzanie przez cyberprzestępców naszych danych poprzez wysyłanie do nas kuszących SMS-ów, tzw. smishing, Użytkownik będzie dostawał SMS-a zachęcającego do podania danych osobowych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania na iOS, lub Androida.

Przestępczość internetowa polegająca na przejmowaniu kart sim czy atakowaniu danych gromadzonych w smartfonach, czy tabletach będzie kluczowym celem cyberprzestępców w roku 2019.

Będą rozsyłane prośby-wirusy o rozsyłanie wiadomości. Oprogramowanie antywirusowe zabezpiecza nasze dane a jego brak może spowodować spustoszenie w naszych telefonach.

Należy uważać na konkursy internetowe, są już doniesienia o takich, które podszywają się pod Totalizator Sportowy.

Obecnie cyberprzestępcy zarabiają więcej niż handlarze narkotyków.

Znacznie wzrosną ataki mające na celu wyłudzenie pieniędzy, np. w formie kredytu. Z roku na rok rośnie średnia kwota wyłudzeń. W ostatnich dwóch latach wynosiła 29 tys. złotych na jedną osobę.

Jak donosi CHIP , w 2019 roku wirusy będą atakować co 14 sekund.

Zablokujmy wirusy! Zaopatrzmy nasze urządzenia mobilne w odpowiednie oprogramowanie antywirusowe.

Autor: Bitdefender

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: