Dziś Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

17 maja obchodzimy Światowy Dzień Telekomunikacji. To dzięki niej mamy dziś tak łatwy i szybki dostęp do informacji. Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego to inicjatywa, która przypominać ma, że od rozwoju i upowszechniania technologii komunikacyjnych zależy rozwój społeczeństw.

Zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 27 marca 2006 r. Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego przypada na 17 maja – w dniu który do tej pory był obchodzony jako Światowy Dzień Telekomunikacji. Łącząc tradycyjną nazwę tego święta z nazwą przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, depozytariusz międzynarodowego święta telekomunikacji, jakim jest Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny – ITU (International Telecommunication Union), postanowił obchodzić 17 maja, jako Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

Gdy chcemy połączyć się z Internetem, obejrzeć imprezę sportową w telewizji, posłuchać radia w samochodzie czy włączyć film na smartfonie, taką możliwość dają nam właśnie normy ITU. Wprowadzane obecnie normy 5G, szczególnie w połączeniu ze sztuczną inteligencją, będą obejmować szereg nowych zastosowań, które już wkrótce staną się dla nas czymś oczywistym – poczynając od samochodów bez kierowcy, a kończąc na bezpieczniejszych, inteligentnych miastach.

Obchody ŚDSI są zawsze sponsorowane przez firmy ze ścisłej czołówki polskiego rynku teleinformatycznego. W Polsce mają one swój klimat, swoje środowisko i trwałą renomę swoistego festiwalu informatycznego. Poważne debaty, popularyzacyjno-edukacyjne konferencje, konkursy dla młodszych i starszych oraz towarzyskie spotkania wzajemnie się tu przeplatają i uzupełniają, tworząc jedyną w swoim rodzaju całość. 

Reklamy


Categories: Bez kategorii, Rynek, Wydarzenia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: