Dzień matki na Spotify – kim są najpopularniejsze mamy w świecie muzyki?

Dzień Matki to doskonała okazja, aby docenić kobiety, które łączą codzienne obowiązki związane z rodzicielstwem z życiem w świetle reflektorów. Z tej okazji Spotify zaprezentowało swoją globalną listę mam super gwiazd. Na pierwszym miejscu znalazła się Cardi B, mama Kulture Kiari Cephus, urodzonej w lipcu 2018 roku. Beyoncé, mama trójki dzieci, uplasowała się na drugim miejscu, a zaraz po niej na liście widnieją AdeleP!Nk i Shakira. Kto jest natomiast najpopularniejszą mamą na Spotify pośród polskich artystek? To Daria Zawiałow!
Słuchacze Spotify znaleźli sposób, aby wyrazić uczucia wobec swoich mam tego szczególnego dnia – zapoczątkowali nowy trend, tworząc spersonalizowane playlisty wyłącznie dla mam. Co ciekawe, liczba piosenek w listach utworów stworzonych z okazji Dnia Matki zwiększyła się w ciągu ostatnich kilku lat, a ich odtwarzanie między 2016 a 2018 r. wzrosło o 19%. W sumie użytkownicy stworzyli ponad 7,8 mln playlist z okazji Dnia Matki.
Utworem najczęściej dodawanym do playlist tworzonych przez słuchaczy Spotify z okazji Dnia Matki jest hit Boyz II Men „A song for Mama”. Zaraz po nim na liście uplasował się hit „Mom” utalentowanej artystki Meghan Trainor, w którym występuje jej mama, Kelli Trainor. Do popularnych utworów również należą „Dancing Queen” Abby i „Just the way you are” Bruno Marsa.
Starannie dobrane utwory sprawiają, że każda playlista jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Niektórzy słuchacze wykorzystują wręcz zdjęcia swoich mam jako okładkę.
Aby spersonalizować okładkę swojej playlisty, wykonaj następujące kroki:
 • Użyj aplikacji na komputerze
 • Kliknij na okładkę playlisty
 • Aby zastąpić istniejący obraz, kliknij WYBIERZ OBRAZEK  lub ZAMIEŃ OBRAZEK(nowy obraz musi być plikiem .jpeg nie większym niż 4 MB)
 • Kliknij ZAPISZ.
Upewnij się, że zapoznałeś się z naszymi wytycznymi dotyczącymi obrazów dla takich plików, jak .jpeg. Zalecamy również upewnienić się, że mama lub ktokolwiek inny pojawiający się na zdjęciu wyraził zgodę na użycie ich wizerunku. Możesz także ustawić swoją playlistę, jako prywatną, na wypadek gdyby osoba nie życzyła sobie, by ktoś inny zobaczył jej obraz. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem na nazwę playlisty pod listami utworów w swojej bibliotece i wybierz „ustaw playlistę, jako prywatną”.

Najczęściej słuchane Mamy na Spotify (na podstawie danych strumieniowych z 1 stycznia 2019 r.):

 1. Cardi B
 2. Beyoncé
 3. Adele
 4. P!nk
 5. Shakira
 6. Kehlani
 7. Britney Spears
 8. Alicia Keys
 9. Christina Aguilera
 10. Mariah Carey
Do najczęściej słuchanych Mam na Spotify w Polsce należą Daria ZawiałowNatalia Grosiak (Mikromusic) oraz Katarzyna Nosowska (Hey).

Najczęściej dodawane utwory do list odtwarzania Happy Mother’s Day w serwisie Spotify na całym świecie:

 1. A Song For Mama – Boyz to Men
 2. Mom – Meghan Trainor, Kelli Trainor
 3. Dear Mama – 2Pac
 4. Mama – Spice Girls
 5. Hey Mama – Kanye West
 6. Happy – From „Despicable Me 2” – Pharrell
 7. Dancing Queen – ABBA
 8. Mama’s Song – Carrie Underwood
 9. Just the Way You Are – Bruno Mars
 10. Brown Eyed Girl – Van Morrisson
Nie masz czasu na stworzenie nowej playlisty dla mamy? Zawsze możesz słuchać playlist dedykowanych Dniu Matki Mother’s Day Love w Spotify. Sprawdź też nasz post For The Record, który pokazuje wyróżniające się utwory najpopularniejszych mam w Spotify.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: