Vectra wspiera pasje i niepokorne marzenia

Vectra wspiera innych w realizacji ich pasji i spełnianiu niepokornych marzeń. Dziś 28 maja znany pilot, podróżnik, pisarz i rekordzista Guinnessa Romuald Koperski zasiadł za sterami Antonova An-2, żeby dokonać niemożliwego. Z warszawskiego lotniska na Bemowie wystartował w trasę Warszawa – Tokio – Warszawa upamiętniającą legendarną postać polskiego lotnictwa – pilota Bolesława Orlińskiego.

Tuż po południu Romuald Koperski wystartował Anem-2 z lotniska Aeroklubu Warszawskiego na stołecznym Bemowie do pierwszego etapu podróży do Tokio i z powrotem. Etap ten wiedzie do litewskiego Kowna. Całą trasę wyprawy będzie można śledzić na dedykowanej stronie internetowej.

Przed Romualdem Koperskim i załogą An-2 stoi niezwykłe wyzwanie powtórzenia wyczynu Bolesława Orlińskiego, który wraz z mechanikiem Leonardem Kubiakiem w 1926 roku dokonał na ówczesne czasy niesamowitego wyczynu, przelotu samolotem „Breguet” z Warszawy do Tokio i z powrotem. Obecny
lot Koperskiego dwupłatowcem An-2 zaplanowany jest podobnie jak w przypadku Orlińskiego – odbędzie się w warunkach VFR, co oznacza, że załoga lecąc na niewielkiej wysokości nawigowała będzie na podstawie mapy z widocznością ziemi. Wybrana trasa – przede wszystkim poprzez bezkresną Syberię, zaplanowana jest na wiele odcinków. Dziennie piloci planują 3-5 godzinne etapy lotu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: