Technologia Creative Super X-Fi w laptopach OEM produkcji Clevo

Creative ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z tajwańskim producentem komputerów, firmą Clevo by zintegrować technologię dźwięku Super X-Fi z kolejną generacją laptopów do gier.

Super X-Fi zmieni sposób, w jaki użytkownicy doświadczają dźwięku w filmach, muzyce i grach podczas korzystania ze słuchawek. Holografia oferowana przez Creative oferuje wysokiej klasy dźwięk znany z wielogłośnikowych systemów i przetwarza go do słuchawek. Dzięki temu otrzymujemy głębię, szczegółowość, scenę i realizm. To tak jak w przypadku holografii trójwymiarowej, ale w przypadku dźwięku w słuchawkach.

Technologia Super X-Fi zostanie wdrożona w projekcie laptopa Clevo jako rozwiązanie, które zawiera chipset Super X-Fi UltraDSP. Współpraca jest potwierdzeniem zapowiedzi, którą usłyszeliśmy podczas CES 2019, gdzie przypomnijmy, Creative otrzymała piętnaście nagród. Wspominano wtedy, że producent rozwiązań audio skupi się mocno na froncie OEM. Clevo jest jednym z największych producentów laptopów, który sprzedaje swoje produkty w ponad pięćdziesięciu krajach. Dzięki temu Creative wprowadzi swoją technologię Super X-Fi do ogromnej bazy klientów. Kooperacja zapewni uzyskanie niesamowitych wrażeń dźwiękowych w słuchawkach. Dzięki temu użytkownicy komputerów PC będą mogli kupować laptopy i otrzymają w filmach, muzyce czy grach taką samą jakość dźwięku, jaką uzyskiwali w sprzęcie stacjonarnym.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Creative, która pozwoli na wprowadzenie na rynek technologii Super X-Fi. Będzie to integralna część naszej oferty sprzętowej dla bazy klientów. Laptopy są dziś coraz częściej wykorzystywane do pracy, ale także do rozrywki, czyli do grania w gry, słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Super X-Fi daje użytkownikom możliwość doświadczenia wrażeń kinowych w domu. Wystarczy do notebooka podłączyć słuchawki, by uzyskać holograficzny dźwięk oferowany przez technologię przygotowaną przez Creative. Będzie to duża zmiana w branży. Notebook będzie wykorzystywany nie tylko do pracy, ale także jako platforma rozrywkowa.” – powiedział Stephen Chien, wiceprezes Clevo.

Współpraca z Clevo, przedsiębiorstwem budującym laptopy dla wielu znanych marek jest dla nas bardzo ważna. Firma jest dobrze znana na rynku i często szuka najnowocześniejszych technologii, które będzie mogła wdrożyć do swoich produktów. Super X-Fi jest produktem elastycznym, dzięki czemu może być zaimplementowany w szerokiej gamie platform i rozwiązań . Mowa o smartfonach, tabletach, słuchawkach i innych urządzeniach. Dzięki temu użytkownicy sprzętu Clevo będą mogli doświadczyć magii wielogłośnikowego systemu audio na swoich słuchawkach podłączonych bezpośrednio do laptopa. Będzie więc można poczuć się jak na polu bitwy podczas grania w gry, lub jak w kinie, kiedy będziemy oglądali filmy. Warto zwrócić uwagę na laptopy oznaczone logiem Super X-Fi. To pierwsza współpraca OEM, którą ogłaszamy. Bądźcie czujni, będzie więcej takich newsów.” – powiedział Lee Teck CHee, wiceprezes ds. technicznych i wynalazca Super X-Fi.

Jak to działa?

Wyobraź sobie jakie doświadczenie daje odsłuch wielogłośnikowego systemu w teatrze, czy w kinie. Następnie pomyśl, że takie same wrażenia możesz uzyskać na swoich słuchawkach, w domowym zaciszu. To właśnie magia, którą oferuje Super X-Fi. To tak jakby holografia 3D, ale w przypadku audio. Możesz więc doświadczyć tej samej głębi, trójwymiarowości, szczegółów, sceny dźwiękowej i realizmu, nie wychodząc z domu.

Technologia odwzorowuje akustykę systemu audio i dźwięk ten emituje do ludzkiego ucha, czego owocem jest przestrzeń, holografia i wrażenia dźwiękowe, które zarezerwowane dotychczas były tylko dla rozbudowanych systemów audio. Super X-Fi to inteligentne rozwiązanie, które zapiera dech w piersiach każdej osoby, która spróbuje możliwości tej technologii.

Warto również zauważyć, że każda osoba słyszy dźwięk inaczej. Wszystko zależne jest od struktury głowy i kształtu naszych uszu. Super X-Fi wykorzystuje sztuczną inteligencję by mapować kształt naszego ucha i profilu głowy, aby następnie użyć złożonego algorytmu obliczeniowego, który przekształca i dostosowuje dźwięk tak, by każda osoba mogła doświadczyć indywidualnych doświadczeń holografii 3D, ale w audio. Dzięki temu dźwięk brzmi idealnie dla każdej osoby, która korzysta z Super X-Fi.

Aby dowiedzieć się więcej na temat technologii opracowanej przez firmę Creative, warto odwiedzić stronę www.sxfi.com.

źródło: Creative

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: