RFBenchmark maj 2019 – T-Mobile i Orange miały najlepszy Internet mobilny w maju

Portal RFBenchmark.pl opublikował majowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Podstawą stworzenia zestawienia operatorów były pomiary jakości i szybkości Internetu mobilnego. W rankingu znowu odnotowano zmiany – T-Mobile został liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych. W pozostałych dwóch kategoriach (średnia szybkość wysyłania danych i najniższa wartość ping) pierwsze miejsce zajmuje w dalszym ciągu Orange.

 

Majowy raport bazuje na rekordowej liczbie 97690 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. To efekt m.in. nawiązania współpracy z dostawcami zewnętrznych aplikacji. Najczęściej wykorzystywaną technologią było 4G (88,58% wszystkich pomiarów). Mniej niż zazwyczaj pomiarów wykonano dzięki 3G (11,26%). Tylko 155 testów wykonano przy użyciu 2G, co przekłada się na marginalne 0,16 %.

Warto zauważyć, że po raz kolejny w krótkim czasie nastąpiła zmiana lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Na miejscu Play znalazł się T-Mobile. To awans z pierwszego na trzecie miejsce. Było to możliwe dzięki osiągnięciu wyniku jakim jest 25,71 Mb/s. Play nie zwalnia tempa, co potwierdza dobry wynik 25,43 Mb/s. Na trzeciej pozycji znalazł się Orange z niewiele gorszym wynikiem 24,32 Mb/s. Po raz kolejny na ostatniej pozycji znalazł się Plus z wynikiem 21,73 Mb/s

Orange poprawił kwietniowy wynik w kategorii średniej szybkości wysyłania danych (11,71 Mb/s) i utrzymał pierwszą pozycję po raz 10 z rzędu. Tuż za liderem uplasował się największy konkurent w tej kategorii, jakim jest drugi miesiąc z rzędu Play. Ten operator zdobył drugie miejsce dzięki rezultatowi 11,39 Mb/s. Trzecie miejsce należy do Plusa (10,53 Mb/s), a T-Mobile z wynikiem 10,31 Mb/s pozostała ostatnia pozycja w tej kategorii.

Ostatnią kategorią, którą możemy znaleźć w rankingu RFBENCHMARK jest wartość ping. Tutaj także bez większych zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. Orange pozostał liderem osiągając 37,39 ms. Na drugim miejscu sklasyfikowano T-Mobile z wynikiem 38,99 ms. W maju trzecie miejsce zdobył Play (42,11 ms). Po raz kolejny notowanie zamyka Plus z dużo słabszym od pozostałej trójki wynikiem 44,98 ms.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

* * *

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej http://www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: