Jak bezpiecznie wynająć wakacyjne noclegi

W okresie wakacyjnym zdarza się, że oszuści podszywają się pod wynajmujących pensjonaty lub apartamenty. Gdy przyjeżdżamy na miejsce, to okazuje się, że nie ma takiego budynku, a wpłaciliśmy już pieniądze.

Żeby nie dać się oszukać trzeba przede wszystkim sprawdzać czy oferta nie jest nowa, pojawiła się przed miesiącem i nie ma o niej żadnych opinii, bo wtedy trzeba zachować dużą ostrożność.

Jeżeli to jest oferta portalu, który pośredniczy w takich transakcjach, a zabezpieczeniem jest, że zapłacimy kartą płatniczą, to ryzyko jest mniejsze, bo transakcję kartą bank może nam wycofać jeżeli udowodnimy, że zostaliśmy oszukani – mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

Najbardziej ryzykowne jest, gdy do oferty nie ma dopisanych opinii, a ktoś chce abyśmy całą kwotę zapłacili przelewem, kusząc nas wyjątkowi obniżkami.

Trzeba też uważać, aby ktoś nie podszył się pod właściciela istniejącego apartamentu. Dlatego warto sprawdzić czy numer telefonu, adres mailowy i numer konta bankowego są zgodne z tym, co znajdziemy na innych stronach portali internetowych.

Z właścicielem warto kontaktować się na kilka możliwych sposobów – podpowiada J.Sadowski.

źródło: MarketNews24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s