Huawei zawiązuje sojusz i tworzy bazę innowacji branżowych sieci 5G

Huawei wraz z ponad 30 partnerami branżowymi zawiązuje sojusz i tworzy bazę innowacji branżowych sieci deterministycznej 5G. „Zróżnicowane i deterministyczne” możliwości 5G przysłużą się tysiącom branż

Na targach MWC 19 w Szanghaju odbył się Szczyt Sieci Deterministycznej 5G. W trakcie szczytu firma Huawei wraz z ponad 30 partnerami branżowymi wspólnie zawiązała sojusz branżowy i ustanowiła bazę innowacji branżowych sieci deterministycznej 5G. Nowe inicjatywy mają na celu ciągłą promocję konsensusu co do rozwoju branży i tworzenia ekosystemu oraz przyspieszenie rozwoju branży 5G.

Zróżnicowane i deterministyczne możliwości usług sieciowych są kluczowym elementem rozwoju zastosowań w branży 5G. Huawei to pierwsza firma w branży, która zaproponowała sieci deterministyczne. Przez wykorzystanie kluczowych technologii, w tym Cloud Native, architektury rozproszonej, dynamicznego, inteligentnego Network Slicing oraz zróżnicowanego, ultra-wydajnego MEC, sieć deterministyczna 5G przyjmuje założenia pojedynczej chmury. Takie podejście pozwala na sprostanie zróżnicowanym zapotrzebowaniom sieciowym i deterministycznym zobowiązaniom SLA we wszystkich branżach w celu zapewnienia optymalnego doświadczenia użytkownika, promowania innowacji w zastosowaniach i przysłużenia się tysiącom branż.

5G oznacza więcej możliwości dla branż cyfrowych, a sieci 5G zapewnią niezawodne, przewidywalne środowisko sieciowe w zastosowaniach branżowych, co z kolei pozwoli na dotrzymanie kroku zróżnicowanym i deterministycznym wymaganiom branż. Sojusz sieci deterministycznej 5G ma na celu zjednoczenie partnerów branżowych w promocji otwartej współpracy między graczami upstream i downstream, inkubację najlepszych praktyk w zastosowaniach branżowych oraz promocję zdrowego, zrównoważonego rozwoju branż – skomentował Shi Jilin, prezes linii produktów kluczowej sieci w chmurze w Huawei.

Firmy China Mobile, China Unicom, China Telecom oraz inni partnerzy branżowi, w tym China Media Group, State Grid Jiangsu Electric Power Company, Country Garden Holdings, Guangzhou Public Transportation Group i Haier podzieliły się praktykami i zastosowaniami branżowymi rozwiązań, tym samym prezentując szeroki wachlarz możliwości i nośność rozwiązań 5G w różnych branżach.

Sieci przyszłości dadzą użytkownikom dostęp do dziesiątek miliardów bezpiecznych, inteligentnych połączeń i usług w czasie i przestrzeni. Staną się nieodłączną częścią naszego życia społecznego – skomentował Liu Yun Jie, naukowiec z Chińskiej Akademii Inżynierii. Naukowiec zaapelował także do partnerów branżowych o utworzenie platformy na bazie sojuszu sieci deterministycznej 5G i bazy innowacji branżowych, nawiązanie wzajemnej współpracy w celu zbadania modeli biznesowych dających obopólne korzyści oraz promocję rozwoju przyszłych sieci.

W trakcie szczytu Huawei i ponad 30 partnerów branżowych wspólnie przeprowadziło uroczystość utworzenia sojuszu sieci deterministycznej 5G i bazy innowacji branżowych. Zawiązanie sojuszu otworzy nowy rozdział w rozwoju 5G i przyspieszy komercyjne wdrożenie 5G i opracowanie zastosowań przemysłowych. Łącząc siły, członkowie sojuszu w pełni wykorzystają zróżnicowane i deterministyczne możliwości sieci 5G, a także bazę innowacji branżowych do opracowywania większej liczby innowacyjnych rozwiązań i zastosowań 5G.

źródło: Huawei

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s