Rynek gier hazardowych w Polsce, w ostatnich latach przechodzi wyraźne zmiany

Nowymi regulacjami Ustawy o grach hazardowych wprowadzono możliwość prowadzenia salonów gier na automatach oraz kasyna internetowego przez dedykowaną spółkę Skarbu Państwa.

Podmiotem wykonującym monopol Państwa jest w powyższym zakresie jest spółka Totalizator Sportowy sp. z o.o. Od czerwca 2018 roku zauważyć można otwierane przez Totalizator Sportowy na terenie Polski takich „państwowych” salonów gier na automatach.

Takie otwarcie rynku wydaje się bardzo racjonalnym rozwiązaniem – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartosz Kosek, Adwokat, Partner, Zięba & Partners. – Jednocześnie wydaje się, że dobrym rozwiązaniem dla stworzenia warunków konkurencji na rynku byłoby otwarcie możliwości prowadzenia salonów gier także przez podmioty prywatne, oczywiście pod ścisłym nadzorem Państwa.

Niezależnie od powyższego zauważalny jest trend wzrostowy w zakresie rozwoju zakładów wzajemnych (zakładów bukmacherskich) tak w punktach stacjonarnych jak i przede wszystkim w ramach zakładów internetowych. Pomijając loterie promocyjne ten typ działalności hazardowej (tj. zakłady wzajemne) jako jedyny może być legalnie prowadzony w Internecie przez podmioty prywatne.

W 2016 r. przychody firm hazardowych związane z zakładami wzajemnymi wynosiły 1,66 mld PLN, podczas gdy rok później wynosiły już 105% jej kwoty tj. 3,41 mld PLN.

źródło: MarketNews24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s