Huawei P30 – roczna, bezpłatna ochrona ekranu dla całej serii

Smartfony Huawei P30 Pro, P30 lub P30 lite, kupione między 8 lipca a 31 lipca tego roku, objęte zostaną specjalną ochroną serwisową. Użytkownik będzie miał 12 miesięcy na jednorazowe skorzystanie z bezpłatnej naprawy stłuczonego ekranu lub uszkodzonej tylnej obudowy. Warunkiem skorzystania z oferty jest rejestracja zakupionego smartfonu w aplikacji HiCare do 31 lipca.

Specjalna usługa Huawei Cares obejmuje naprawę przedniej szyby i wymianę tylnej obudowy telefonu. W sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegną oba elementy, Huawei wymieni za darmo obie części podczas jednorazowej naprawy przewidzianej w regulaminie.

Rejestracja w programie Huawei Cares jest warunkiem skorzystania z oferty. Można jej dokonać za pomocą aplikacji HiCare, dostępnej w telefonach Huawei. Informacja o pomyślnej rejestracji pojawi się w aplikacji HiCare i będzie dostępna w zakładce „Ja”. Użytkownik będzie też mógł w każdej chwili sprawdzić status swojej rejestracji na stronie internetowej Huawei w zakładce „informacje o okresie gwarancji”, gdzie znajdzie niezbędne informacje po wpisaniu numeru seryjnego swojego smartfona.

Skorzystanie z usługi Huawei Cares nie ma wpływu na status gwarancyjny telefonu. Jeśli uszkodzenie telefonu okaże się poważniejsze niż defekt szyby lub obudowy, pozostałe wady zostaną naprawione odpłatnie lub bezpłatnie w zależności od warunków gwarancji. Oferta Huawei Cares nie dotyczy zwykłych śladów użytkowania telefonu, takich jak zarysowania i otarcia na przedniej i tylnej pokrywie smartfona.

Z oferty można skorzystać wysyłając telefon do serwisu w ramach nieodpłatnej przesyłki „door-to-door” lub odwiedzając salon, w którym użytkownik kupił telefon.

Jak Polacy chronią swoje smartfony?

Z badania przeprowadzonego przez ośrodek Ipsos na zlecenie Huawei wynika, że trzy czwarte Polaków obawia się uszkodzenia ekranu swojego smartfona i aż 41% badanych przyznaje, że uszkodziło ekran swojego smartfona na przestrzeni ostatnich 2 lat. Co więcej, 9 na 10 Polaków chciałoby, by wymiana uszkodzonego ekranu smartfona była tańsza niż w tej chwili – podobną opinię wyrażają respondenci w innych przebadanych przez IPSOS krajach, takich jak Austria, Kanada, Grecja, Turcja czy Szwecja.

Respondenci w 10 krajach objętych badaniem (nie licząc Polski – Austria, Kanada, Grecja, Turcja, Szwecja, Czechy, Węgry, Rumunia i Serbia) są zgodni, że producenci smartfonów powinni robić więcej, by zapewnić konsumentom ochronę urządzeń przed konsekwencjami ludzkich błędów i losowych wypadków. Odpowiedzi twierdzącej udzieliło 87,5% zapytanych, w przypadku Polski było ich nieco więcej – 88,3%.

Mobilna fotografia na najwyższym poziomie

Huawei P30 Pro (Test Huawei P30 Pro – dostrzeż na zdjęciu to, co do tej pory było niewidoczne) jest pierwszym na rynku smartfonem wyposażonym w peryskopowy zoom. Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, natomiast Huawei P30 w trzy obiektywy, opracowane we współpracy z marką Leica. Aparaty fotograficzne obu modeli zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum, dzięki któremu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym. Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh. Zapewnia to użytkowanie telefonu w standardowych warunkach od 1,5 do 2 dni. Dzięki funkcji szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 40W, Huawei P30 Pro można naładować aż do 70% zaledwie w 30 minut.

Huawei P30 lite wyposażony jest w 8 rdzeniowy i 64 bitowy procesor Kirin 710. Zastosowano w nim trzy moduły fotograficzne: standardowy (48 megapikseli), szerokokątny (8 megapikseli) oraz dodatkowy moduł do analizy głębi ostrości sceny. Ten ostatni pozwala na rozmycie tła za fotografowanym obiektem – tzw. efekt bokeh.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: