Reklamy

HP prezentuje nową generację inteligentnych urządzeń dedykowanych opiece zdrowotnej

HP EliteBook 840 G6 oraz HP EliteOne 800 G5 to komputery do zastosowań medycznych oferujące zaawansowane funkcje ochrony prywatności

Firma HP przedstawia nowe modele z serii Healthcare Edition:
  • HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition – pierwszy na świecie ultrasmukły notebook z wbudowanym śledzeniem lokalizacji opartym na RFID [1],
  • HP EliteOne 800 G5 Healthcare Edition All-In-One – pierwszy na świecie komputer typu All-in-One do zastosowań medycznych ze zintegrowanym filtrem prywatności [2].
Bezpieczeństwo oraz efektywna obsługa pacjentów to kwestie kluczowe dla podmiotów świadczących usługi medyczne. HP ma tego świadomość, dlatego stale pracuje nad udoskonalaniem oferty produktów dedykowanych tej branży. Ze względu na dużą liczbę infekcji do jakich dochodzi w szpitalach [3], urządzenia HP mogą być poddawane dezynfekcji bez konieczności ich wyłączania [4]. Z uwagi na częstotliwość z jaką pracownicy służby zdrowia logują się do stacji roboczych i aplikacji (ponad 70 razy dziennie) [5], firma uprościła również uwierzytelnianie poprzez opcjonalny, wbudowany czytnik kart RFID [6] oraz biometrykę [6], dla jeszcze większej oszczędności czasu.

Dodatkowo, HP jako producent najbezpieczniejszych urządzeń PC[7], uzupełnił nowe modele o wielokrotnie nagradzane rozwiązania dedykowane ochronie danych – HP Sure View [8] i HP Sure Sense [9].

Świadczeniodawcy opieki zdrowotnej potrzebują technologii, które ochronią pacjentów i ich dane oraz zoptymalizują i usprawnią ich pracę tak, aby mogli zapewnić im skuteczną opiekę. Nasze najnowsze urządzenia z linii HP Healthcare potwierdzają pozycję firmy jako lidera w tworzeniu bezpiecznych i inteligentnych urządzeń do zastosowań medycznych.

Reid Oakes, Dyrektor Działu Health Industries, HP Inc.

Zaprojektowane z myślą o nowoczesnej opiece zdrowotnej
Urządzenia z serii HP Elite 800 Healthcare Edition zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa pacjenta oraz efektywności pracy w organizacjach opieki zdrowotnej.
HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition_FrontLeft.jpg
HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition napędza procesor Intel® Core™ 8. generacji [10], z kolei HP EliteOne 800 G5 Healthcare Edition Intel® Core™ 9. generacji [11]. Urządzenie All-In-One można dodatkowo zamontować na wózku w celu przewożenia go między pokojami pacjentów.
HP EliteOne 800 G5 Healthcare Edition_IRcam_Privacy_Sureview_CoreSet_FrontRight.jpg
Urządzenia z serii Healthcare Edition oferują łączność nowej generacji z modułem 4G LTE[11]. Dodatkowo obsługują zarówno Wi-Fi 6[12], jak i Bluetooth® 5.
Bezpieczeństwo pacjenta
Konstrukcje HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition i HP EliteOne 800 G5 Healthcare Edition zostały wykonane z wytrzymałych materiałów tak, aby można było je regularnie czyścić [14], także środkami opartymi na AHP (accelerated hydrogen peroxide).
HP Healthcare Edition_4.jpg
Aplikacja HP Easy Clean 2.0 [13] pozwala na dezynfekcję bez konieczności wyłączania urządzenia – wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, żeby zablokować funkcje dotykowe. Ponadto nowe modele HP Healthcare Edition zostały zabezpieczone środkami używanymi przez specjalistów pod kątem zwalczania pluskiew [14].
Inteligentne funkcje
Nowe modele z serii HP Elite 800 Healthcare Edition zwiększają komfort pracy lekarzy, dzięki uproszczonemu uwierzytelnianiu opartemu na bezpiecznej, dwupasmowej technologii RFID[15]. Ponadto ekrany tych urządzeń zoptymalizowano pod kątem wykrywania dotyku przez rękawice nitrylowe, lateksowe i chirurgiczne, co jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy lekarz musi pilnie uzyskać dane.
Aby ułatwić personelowi dostęp do niezbędnych narzędzi, szpitale decydują się na zakup o 10 do 20 proc. więcej urządzeń niż w rzeczywistości potrzebują [16]. Dla zwiększenia komfortu pracy, nowe produkty HP oferują opcjonalne, wbudowane śledzenie lokalizacji oparte na RFID i zgodne ze specyfikacją RAIN.
W ostatnich latach na popularności zyskują konsultacje wideo z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej – ich liczba ma osiągnąć 9,1 mln rocznie w 2020 r. [17]. HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition oraz HP EliteOne 800 G5 Healthcare Edition są kompatybilne z rozwiązaniami Vidyo [18], dedykowanymi do współpracy i konsultacji medycznych. Dodatkowo nowe modele zostały zoptymalizowany pod kątem telemedycyny. HP EliteOne jest wyposażony w wysuwaną kamerę, a HP EliteBook w osłonę chroniącą prywatność. Oba urządzenia zapewniają także wysoką jakość dźwięku dla płynności wirtualnych rozmów między pacjentami a lekarzami.
HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition i HP EliteOne 800 G5 Healthcare Editionmają certyfikat EN/IEC 60601-1-2, dzięki czemu pracownicy medyczni mogą używać ich w pobliżu pacjentów oraz bez ograniczeń w większej liczbie środowisk.
Bezpieczeństwo danych
Systemy medyczne są atrakcyjnym celem dla hakerów. Ofiarami 45 proc. ataków typu ransomware padają organizacje opieki zdrowotnej [19]. Nowe modele z serii HP Elite Healthcare 800 wyznaczają standardy w obszarze bezpieczeństwa oraz łatwości zarządzania [6] m.in. dzięki rozwiązaniom:
  • HP Sure Start [20] – zabezpieczenie chroniące BIOS,
  • HP Sure View [9] – zintegrowany filtr prywatności zapobiegający podglądaniu treści przez osoby trzecie,
  • HP Sure Sense [10] – technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję do obrony przed złośliwym oprogramowaniem.
  • HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition może również zostać wyposażony w opcjonalny czytnik linii papilarnych zgodny z normą FIPS 201, który oferuje uwierzytelnianie klasy korporacyjnej oraz wykrywanie żywotności. Więcej informacji o rozwiązaniach HP Healthcare można znaleźć tutaj.
źródło:  HP
[1] Na podstawie przeprowadzonej przez HP w maju 2019 r. wewnętrznej analizy ultrasmukłych notebooków (poniżej 21 mm) przeznaczonych do zastosowań w opiece zdrowotnej z wbudowanym, opartym na RFID wykrywaniem lokalizacji w czasie rzeczywistym. Notebook HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani prewencji chorób lub innych dolegliwości medycznych.
[2] Pierwszy dostępny na rynku komputer typu AiO przeznaczony do zastosowań w opiece zdrowotnej z fizycznie wbudowanym, sprzętowym filtrem prywatności, dane na maj 2019 r. HP EliteOne 800 G5 23.8 Healthcare Edition AiO nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani prewencji chorób lub innych dolegliwości medycznych. Filtr HP SureView musi zostać zamówiony w momencie zakupu, działa w orientacji poziomej i ma być dostępny w sierpniu 2019 r.
[3] CDC, CDC At Work: Preventing Healthcare-Associated Infections.
[4] Instrukcję czyszczenia i listę zaaprobowanych środków można znaleźć w podręczniku użytkownika.
[5] Imprivata, Enterprise Single Sign-On & Password Management, 2014.
[6] Funkcja opcjonalna, musi zostać wybrana w momencie zakupu. Wymaga użycia oprogramowania firm trzecich, które nie jest dołączone i musi zostać zakupione oddzielnie.
[7] Dotyczy komputerów z fizycznie wbudowaną, sprzętową funkcją przywracania obrazów oprogramowania bez potrzeby łączenia się z internetem, dane na kwiecień 2018 r. HP Sure Recover with Embedded Reimaging to opcjonalna funkcja, którą musi zostać wybrana w momencie zakupu. Niedostępna na platformach z wieloma wewnętrznymi napędami, pamięcią Intel® Optane™. Przed użyciem HP Sure Recover Premium trzeba utworzyć kopię zapasową ważnych plików, danych, zdjęć, filmów itd., aby uniknąć utraty danych.
[8] Zintegrowany filtr prywatności HP Sure View to opcjonalna funkcja, która musi zostać wybrana w momencie zakupu i działa w orientacji poziomej.
[9] HP Sure Sense wymaga systemu Windows 10. Informacje o dostępności można znaleźć w specyfikacjach produktów.
[10] Procesory wielordzeniowe zwiększają wydajność niektórych programów. Nie wszyscy klienci i nie wszystkie aplikacje skorzystają na tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara zależą od wykonywanych aplikacji oraz od konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja, oznakowanie i (lub) nazewnictwo procesorów Intela nie odzwierciedla ich rosnącej wydajności.
[11] Moduł Category 16 4G LTE klasy gigabitowej jest opcjonalny i musi zostać zainstalowany fabrycznie. Moduł zaprojektowany do obsługi pobierania danych z szybkością 1 Gb/s w miarę, jak operatorzy zaczną stosować agregację 5 pasm i kanały o szerokości 100 MHz; wymaga aktywacji i oddzielnie podpisanej umowy. Zgodny wstecz z technologiami HSPA 3G. Aby sprawdzić zasięg i dostępność na danym obszarze, należy skontaktować się z dostawcą usług. Połączenie oraz szybkość pobierania i wysyłania danych zależą od sieci, lokalizacji, warunków otoczenia, stanu sieci i innych czynników. Łączność 4G nie jest dostępna we wszystkich produktach i wszystkich regionach.
[12] Wymagany bezprzewodowy punkt dostępowy i dostęp do internetu (sprzedawane oddzielnie). Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępowych jest ograniczona. Specyfikacje Wi-Fi 6 (802.11ax) nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje będą odbiegać od obecnego projektu, może to wpłynąć na zdolność notebooka do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax WLAN. Dostępne tylko w krajach, w których wspierany jest standard 802.11ax.
[13] HP Easy Clean 2.0 wymaga systemu Windows i wyłącza tylko klawiaturę, ekran i touchpad. Porty nie są wyłączane.
[14] Przetestowano przy użyciu Nuvan ProStrips. Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy ultrasmukłych notebooków przeznaczonych do zastosowań w opiece zdrowotnej i przetestowanych pod kątem zdolności do dalszej pracy po procedurze zwalczania pluskiew z wykorzystaniem oparów chemicznych. Notebook HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani prewencji chorób lub innych dolegliwości medycznych.
[15]Funkcja opcjonalna, musi zostać wybrana w momencie zakupu. Wymaga użycia oprogramowania firm trzecich, które nie jest dołączone i musi zostać zakupione oddzielnie.
[16] Kamel Boulos MN, Berry G. Real-time locating systems (RTLS) in healthcare: a condensed primer. Int J Health Geogr. 28 czerwca 2012 r.;11:25. doi: 10.1186/1476-072X-11-25. PubMed PMID: 22741760; PubMed Central PMCID: PMC3408320. http://creativecommons.org/licenses/by/2.0. 
[17] „IHS prognozuje roczny wzrost o 35 proc. w ciągu następnych trzech lat do 9,1 mln konsultacji wideo między lekarzami opieki podstawowej a ich pacjentami w 2020 r.” IHS Markit, Telehealth Remote Patient Monitoring Report, 2017.
[18] Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy ultrasmukłych notebooków przeznaczonych do zastosowań w opiece zdrowotnej. Oprogramowanie Vidyo sprzedawane oddzielnie. Notebook HP EliteBook 840 G6 Healthcare Edition nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani prewencji chorób lub innych dolegliwości medycznych.
[19]  „2018 Was a Record-Breaking Year for Healthcare Data Breache” HIPAA, analiza naruszeń bezpieczeństwa danych w branży opieki zdrowotnej w 2018 r., 2019 r.
[20] Technologia HP Sure Start Gen5 jest dostępna w wybranych komputerach PC z procesorami Intel. Informacje o dostępności można znaleźć w specyfikacjach produktów.
Reklamy


Categories: PC, Laptopy i tablety, Technologia, Zdrowie

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: