Reklamy

Microsoft ogłasza inwestycje zwiększające możliwości dla partnerów

Tuż przed Microsoft Inspire firma pokazuje, jak dostosowuje inwestycje w firmy partnerskie w epoce chmury, w tym przez aktualizacje w Teams, Dynamics 365 i Azure

W czwartek firma Microsoft Corp. ogłosiła podjęcie nowych inwestycji w technologie i programy mające na celu wsparcie ekosystemu partnerów. Inwestycje mają pomóc w optymalizacji zaangażowania partnerów Microsoft w epoce chmury.
Tak klienci, jak i partnerzy stopniowo przenoszą się w chmurę i przyspieszają cyfrowe transformacje, co prowadzi do nowego, zupełnie innego poziomu współpracy – skomentowała Gavriella Schuster, wiceprezes korporacyjna grupy One Commercial Partner w Microsoft. – Nasz portfel programów, ofert i zasobów dla firm podejmujących współpracę z Microsoft ulega zmianom w celu umożliwienia partnerom zysków z nowych możliwości – dodała wiceprezes.

Poniżej znajdują się wybrane opublikowane wiadomości.

Inwestycje w produkty i programy

  • Rozszerzenia i wdrożenie: w zaledwie dwa lata po debiucie Teams ma dziś 13 milionów użytkowników każdego dnia i 19 milionów użytkowników w tygodniu. Firma ogłosiła także wprowadzenie nowych funkcji w Microsoft Teams dla każdego pracownika, w tym nowe metody wspierania firm w służbie zdrowia i pracowników pierwszej linii. Dodatkowe, nowe integracje dla partnerów obejmują obsługę centrów kontaktowych, rejestrację zgodności i dostawców usług w chmurze.
  • Aktualizacje w Dynamics 365: firma ogłosiła znaczne aktualizacje w Dynamics 365 Nonprofit Accelerator i dwie nowe integracje w Dynamics 365 w odpowiedzi na potrzeby branży motoryzacyjnej i usług finansowych. Ponadto program Business Applications ISV Connect jest ogólnie dostępny z nowymi narzędziami i wskazówkami deweloperskimi, zasobami rynkowymi, procesami łącznego zaangażowania i wsparciem w wejściu na rynek.
  • Prezentacja Azure Lighthouse: Azure Lighthouse daje partnerom pojedynczy punkt kontroli pozwalający na wyświetlanie i zarządzanie Azure na dużą skalę u wszystkich klientów. Rozwiązanie to daje lepsze doświadczenie w zarządzanym Azure i zapewnia wyższy poziom automatyzacji i wydajności, co prowadzi do większej widoczności i bezpieczeństwa po stronie klientów. Po raz pierwszy Microsoft tworzy rozwiązanie na tak dużą skalę z partnerami i dla partnerów.
  • Program migracji Azure: Azure Migration Program (AMP) pomaga klientom w przyspieszeniu migracji do Azure. AMP jest źródłem proaktywnych porad i narzędzi ograniczających ryzyko i odpowiadających na najpowszechniejsze problem związane z przenoszeniem przepływów pracy w chmurę.

Zwiększanie możliwości partnerów

Od wdrożenia programu wspólnej sprzedaży Microsoft 24 miesiące temu program wygenerował 9,5 miliarda dolarów w rocznym, zakontraktowanym przychodzie partnerów. Inwestycje ogłoszone w tym tygodniu mają na celu jeszcze lepsze wykorzystanie powiązanych możliwości.

  • Ogólna dostępność kompetencji Microsoft Security: nowa kompetencja pozwala partnerom na promowanie ekspertyzy i daje im dostęp do szeregu korzyści, które mają prowadzić do rozwoju działalności i zwiększenia rentowności.
    · Pięć zaawansowanych specjalizacji: obejmują one migrację Windows Server i SQL Server do Microsoft Azure, migrację baz danych Linux i Open Source do Microsoft Azure, migrację magazynów danych do Microsoft Azure, modernizację aplikacji internetowych w Microsoft Azure oraz Kubernetes w Microsoft Azure.
  • Postępy na rynku: dodatkowe modele cenowe, program lojalnościowy i nowy sposób wejścia na rynkek wdrożone zostaną w lipcu na potrzeby firm, które publikują oferty transakcji na poszerzonym rynku handlowym Microsoft. Modele cenowe obejmują miesięczne i roczne rozliczanie SaaS, opcje niestandardowych rozliczeń za użycie, kontrakty standardowe oraz bezpłatne okresy próbne SaaS, które przechodzą w płatne rozwiązania.

źródło: Microsoft

Reklamy


Categories: Rynek

Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: