Uber rozszerza swoją platformę o hulajnogi Lime

Uber wprowadza na swoją platformę nowy środek transportu miejskiego – hulajnogi elektryczne Lime. Od dziś użytkownicy aplikacji Uber będą mogli wypożyczać jednoślady Lime w trzech polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.

Zielone hulajnogi Lime będą dostępne w aplikacji Uber w siedmiu europejskich miastach, w tym w Sztokholmie, Malmö, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Pradze i Wiedniu. Nowa opcja zostanie dodana do tych już istniejących, czyli: UberX, Uber Select, Uber Black oraz Uber Van.

Wprowadzenie hulajnóg Lime na platformę Uber jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia jednej przestrzeni, w której będziemy mogli dowolnie zaplanować trasę z punktu A do punktu B.

Ceny za wypożyczenie hulajnóg pozostaną bez zmian. Opłata początkowa będzie wynosiła 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy użytkownik zapłaci 0,50 zł. Przed każdym wypożyczeniem użytkownicy będą zachęcani do korzystania z kasku oraz zachowania czujności na drodze.

Bardzo cieszymy się z wprowadzenia w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu nowych form komunikacji i umożliwienia korzystania z nich tym mieszkańcom, którzy nie mają własnych samochodów. Integracja z hulajnogami Lime to kolejny sposób na szybkie i tanie poruszanie się po mieście i doskonałe uzupełnienie transportu publicznego” – mówi Billy Guernier, Head of New Mobility Platform w Uber.

photograpy by Kris Krug

Z niecierpliwością czekamy na kontynuację i rozszerzenie naszej współpracy z platformą Uber, by transport miejski stał się jeszcze bardziej intuicyjny, łatwiejszy, bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony. Jesteśmy podekscytowani, że mieszkańcy i goście przyjeżdżający do Warszawy, Wrocławia czy Poznania mogą teraz również wypożyczyć hulajnogi Lime za pośrednictwem aplikacji Uber” – dodaje Joe Kraus, Dyrektor Operacyjny Lime.

Jak zamówić Lime w aplikacji Uber:

Dzięki aplikacji Uber, użytkownicy mogą łatwo znaleźć i wypożyczyć znajdujące się w pobliżu hulajnogi Lime.

Lime – Warszawa-Wrocław-Poznań
  1. Pobierz aplikację Uber dostępną dla iPhone’a i Androida.
  2. Zarejestruj się podając swoje dane logowania do konta Uber.
  3. Wybierz opcję “Hulajnoga” na ekranie głównym aplikacji Uber.
  4. Wybierz hulajnogę Lime znajdującą się w pobliżu.
  5. Zeskanuj kod QR na kierownicy, aby odblokować hulajnogę.
  6. Po zakończeniu podróży otwórz aplikację Uber, aby zaparkować hulajnogę w odpowiednim miejscu i zakończ przejazd.

źródło: Uber

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: