Znamy najlepszych operatorów pod względem jakości Internetu mobilnego w Polsce w czerwcu 2019

Na łamach portalu RFBenchmark.pl opublikowano czerwcowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. W porównaniu z poprzednim miesiącem w rankingu zaszły zmiany. T-Mobile pozostał liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych, natomiast na pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości wysyłania danych awansował Plus. Najniższą wartość ping wciąż prezentuje Orange.

Czerwcowy ranking został przygotowany na podstawie 100383 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. To kolejny rekord i pierwszy raz w historii, gdy liczba testów przekroczyła barierę 100 tysięcy pomiarów. Najczęściej wykorzystywaną technologią było 4G (86,07% wszystkich pomiarów). Pozostałe technologie są coraz rzadziej spotykanie, a ich użycie wynosi odpowiednio 13,83% dla 3G oraz 0,1% dla 2G.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile utrzymał pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Operatorowi udało się to dzięki osiągnięciu wyniku 26,67 Mb/s. Warto zauważyć, że poprawił on swój poprzedni wynik. Na drugiej pozycji znalazł się Orange z niewiele gorszym wynikiem 26,44 Mb/s. Play nieznacznie oddalił się od pierwszych dwóch miejsc w tabeli, ponieważ czerwiec przyniósł temu operatorowi wynik 25,05 Mb/s. Listę po raz kolejny zamknął Plus (21,48 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Po dziesięciu miesiącach nastąpiła zmiana lidera w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Orange oddał tytuł Plusowi, który z trzeciego, awansował na pierwsze miejsce. Wszystko dzięki osiągnięciu w czerwcowych pomiarach wyniku 12,37 Mb/s. Dotychczasowy lider uzyskał wynik niewiele słabszy i po raz drugi w tym miesiącu przegrał rywalizacji o ułamki. Potwierdza to zbliżony do Plusa wynik 12,22 Mb/s. W dalszej części tabeli nastąpiły kolejne zmiany. T-Mobile z czwartego miejsca awansował na trzecie, dzięki rezultatowi 11,78 Mb/s. Najsłabiej tym razem wypadł Play, który zamknął notowanie wynikiem 11,56 Mb/s.

Najniższa wartość ping

Czołowa pozycja w kategorii najniższej wartości ping należała do Orange, które poprawiło swój wynik i może pochwalić się wynikiem 35,31 ms. Pomarańczowemu Operatorowi nieodłącznie towarzyszy T-Mobile, który osiągnął wynik 38,23 ms. Po raz kolejny na trzeciej pozycji uplasował się Play (40,7 ms), a czwartym operatorem w Polsce pod tym względem był Plus (43,99 ms).

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: