Legendarny zestaw słuchawkowy Neila Armstronga w Science Museum w Londynie

W tym tygodniu, w którym przypada 50. rocznica pierwszego lądowania na Księżycu. Firma Plantronics  (obecnie „Poly” – dawniej Plantronics and Polycom) celebruje swoją kluczową rolę w tym historycznym wydarzeniu. 21 lipca 1969 r., o godzinie 02:56:15 UTC, pierwsze słowa dowódcy Neila Armstronga „To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości” zostały przekazane za pomocą zestawu słuchawkowego Plantronics MS50.

 

Plantronics MS50 to sprzętowa część kultowego Communications Carrier Assembly (CCA) – znanego jako Snoopy Cap – noszonego przez Neila Armstronga, Edwina „Buzza” Aldrina i Michaela Collinsa podczas misji Apollo.

 

Replika zestawu słuchawkowego Plantronics MS50 użytego w czapce Snoopy została wczoraj zaprezentowana na specjalnej wystawie w Exploring Space Gallery w Science Museum w Londynie. Paul Managing Director EMEA w firmie Poly, podkreślił misję firmy polegającą na zapewnieniu międzyludzkiej, a Amy Barzdukas, Executive Vice President oraz CMO w firmie Poly, określiła, co dalej z Poly w zakresie wspierania innowacji oraz badań i rozwoju w dziedzinie technologii komunikacyjnych.

 

Helen Sharman, pierwsza brytyjska astronautka, dołączyła do grona prelegentów, aby omówić swoje życie w przestrzeni kosmicznej i znaczenie technologii komunikacyjnych.

 

– Lądowanie w Apollo 11 było nie tylko przełomowym wydarzeniem w historii kosmosu, ale i przełomowym momentem dla Poly – Powiedział Paul Clark –  Poprzez koncentrację na badaniach i rozwoju rozwijamy wiodące na świecie technologie komunikacyjne, które zasilają połączenia i współpracę międzyludzką – idealne dla tych, którzy wykonują również swoje własne zadania o znaczeniu krytycznym w życiu codziennym.

 

Zestaw słuchawkowy Plantronics MS50 został początkowo dostarczony pilotom komercyjnych linii lotniczych w 1962 roku, a następnie zainstalowane w hełmach astronautów przez Pacific Plantronics (obecnie Plantronics Inc.). Stworzenie działającego projektu mikrofonu z funkcją redukcji szumów zajęło zespołowi i NASA zaledwie 11 dni i było wykorzystywane w misjach Gemini, Apollo i Skylab.

 

Zestaw słuchawkowy Plantronics MS50 dla lotnictwa komercyjnego jest używany przez pilotów od ponad 40 lat i za zgodą Federalnej Administracji Lotnictwa opracowano zmodyfikowaną wersję dla kontrolerów ruchu lotniczego. Od tego czasu firma Poly opracowała pełną gamę produktów do komunikacji biznesowej i konsumenckiej, a jej zestawy słuchawkowe, telefony stacjonarne oraz rozwiązania do konferencji audio i wideo są używane na całym świecie.

 

Nasze unikalne dziedzictwo w komunikacji o znaczeniu krytycznym położyło podwaliny pod technologię, którą dziś wprowadzamy na rynek – mówiła Amy Barzdukas – Koncentracja Poly na innowacjach wzmacnia pozycję ludzi na całym świecie poprzez tworzenie niesamowitych sposobów słuchania, oglądania, pracy i współpracy w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: