Nowy Wacom Cintiq 22

Wacom wprowadza ekran Wacom Cintiq 22, czyli najnowszy model w nowej, podstawowej klasie ekranów piórkowych dla kreatywnych miłośników sztuki i projektowania, młodych profesjonalistów i pasjonatów, którzy pragną przenieść swoją cyfrową twórczość artystyczną na całkowicie nowy poziom. Obok wprowadzonego niedawno modelu Cintiq 16, nowy, jeszcze większy ekran piórkowy dla kreatywnych firmy Wacom korzysta z zaawansowanej technologii pióra oraz dużego obszaru roboczego w celu zapewnienia najwyższego komfortu, kontroli i wydajności.

Nowy ekran Cintiq, czyli doskonały sprzęt do cyfrowego szkicowania, tworzenia ilustracji i rysunków technicznych, zaprojektowano specjalnie z myślą o pewnej grupie artystów i projektantów, którym zależy na niezawodnym i godnym zaufania doświadczeniu firmy Wacom, ale którzy mogą nie potrzebować wszystkich zaawansowanych funkcji znanych z linii produktów Wacom Cintiq Pro, takich jak rozdzielczość 4K, jakość kolorów i bonding optyczny. Cintiq 22 stanowi również atrakcyjną ofertę dla obecnych użytkowników tabletów piórkowych dla kreatywnych, którzy pragną po raz pierwszy wypróbować pióro Wacom na ekranie. Cena Cintiq 22 wyniesie 999,90 EUR*. Nowy model powinien być dostępny już w lipcu. Teraz można go zamawiać w przedsprzedaży w sklepie internetowym Wacom eStore i wybrać partnerów.

*Ceny w EUR to zalecane ceny detaliczne z VAT

Wacom Cintiq 22

Rodzina kreatywnych ekranów piórkowych firmy Wacom od dawna służy profesjonalnym twórcom ilustracji, animacji, gier, wzornictwa przemysłowego i fotografii, a dzieła tych użytkowników spotykamy dosłownie na każdym kroku naszego codziennego życia naszego życia” – mówi Faik Karaoglu, wiceprezes wykonawczy działu kreatywnego Wacom. „Od najnowszej hollywoodzkiej animacji lub gry wideo, w którą ostatnio graliśmy, aż do nowych sportowych butów, które właśnie niesiesz ze sklepu do domu: to, że ekran piórkowy dla kreatywnych Wacom odegrał kluczową rolę w procesie projektowania tej produkcji czy odzieży jest praktycznie pewne. Teraz bierzemy wszystko, czego nauczyliśmy się od zawodowców, i oferujemy nieporównywalną radość z pracy bezpośrednio na ekranie i wszelkie korzyści twórcze z tym związane szerszej grupie odbiorców. Wprost nie możemy się doczekać, kiedy znów zaczniemy pomagać ludziom na całym świecie w tworzeniu niesamowitej sztuki cyfrowej.”


Wacom Cintiq 22 wyposażono w technologię pióra Pro Pen 2 firmy Wacom, która oferuje profesjonalną technologię pióra dla różnych użytkowników kreatywnych. Pióro to zapewnia 8192 poziomy czułości na nacisk i reakcję na nachylenie, które przekładają się na niezrównaną precyzję i dokładność. Dzięki technologii rezonansu elektromagnetycznego (EMR) firmy Wacom pióro nie wymaga akumulatora ani ładowania – nigdy. Wyświetlacz full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 oferuje 72% kolorów NTSC. Jest pokryty hartowanym szkłem z powłoką antyrefleksyjną i daje naturalne odczucia podczas pracy, takie jak na tradycyjnym papierze. Ponieważ ergonomia i wygoda są ważne, urządzenie wyposażono również w łatwą w obsłudze regulowaną podstawę, która umożliwia pracę pod wieloma kątami.

Wraz z wprowadzeniem modelu Cintiq w 2001 roku firma Wacom stała pierwszym producentem, który zaoferował ekran piórkowy do tworzenia. Ekrany takie służą dziś do tworzenia praktycznie wszystkich animacji, rozwoju gier i opracowywania wzornictwa przemysłowego. Wacom Cintiq lub Cintiq Pro firmy Wacom jak żaden inny produkt pozwala odtwarzać realia pracy na tradycyjnych nośnikach. Jest naturalny i intuicyjny, a na dodatek zwiększa wydajność i umożliwia natychmiastową współpracę. Idealny do tworzenia ilustracji, projektowania graficznego, retuszu zdjęć i projektowania układów: Cintiq 22 sprawdzi się doskonale zarówno dla początkujących profesjonalistów, jak i kreatywnych pasjonatów sztuki i projektowania. Użytkownicy docenią również możliwość korzystania z dodatkowych piór firmy Wacom – Pro Pen slim i Pro Pen 3D – w celu wypróbowania całkiem innych odczuć lub zaspokojenia potrzeb określonego typu workflowu. Linia ekranów Cintiq jest zgodna z komputerami PC i Mac, a poza tym współpracuje z setkami aplikacji wykorzystującymi funkcję czułości na nacisk, jak np. , Autodesk, Pixologic, Celsys, Corel i The Foundry.

źródło:  Wacom

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: