All Media Baltics wdraża platformę OTT nowej generacji w oparciu o technologię redGalaxy

All Media Baltics, grupa mediowa, działająca w krajach bałtyckich oraz Atende Software zawarły umowę, której przedmiotem jest uruchomienie nowoczesnej platformy telewizji internetowej (OTT, over-the-top), skierowanej do użytkowników z Litwy, Łotwy i Estonii.

Platforma zaoferuje użytkownikom szeroką gamę lokalnych i międzynarodowych treści sportowych, informacyjnych i rozrywkowych, kanałów telewizyjnych, filmów i seriali, jak również wyłączny dostęp do flagowych produkcji własnych grupy All Media Baltics. Użytkownicy platformy będą mogli korzystać z niej na różnych urządzeniach: smartfonach, tabletach, komputerach, urządzeniach z systemem AndroidTV oraz na telewizorach SmartTV.

Przedmiotem umowy jest wdrożenie i dostosowanie stworzonej przez Atende Software platformy redGalaxy, w skład której wchodzą: back-end OTT oraz aplikacje końcowe Web, Android, iOS, Android TV (ze wsparciem STB), Samsung SmartTV oraz LG webOS. Platforma zostanie zintegrowana z istniejącymi systemami zarządzania treścią oraz systemami zarządzania obsługą klienta. W ramach umowy, zostanie zapewnione bezpieczeństwo treści oparte na rozwiązaniach Microsoft Playready, Google Widevine i Apple FairPlay DRM. Istotnym założeniem platformy jest jej wieloinstancyjność, co pozwoli na efektywne uruchamianie kolejnych serwisów pod nowymi markami.

Atende Software oferuje nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie technologiczne oraz może się pochwalić pomyślnie przeprowadzonymi wdrożeniami dla największych grup mediowych. Cieszę się, że korzystając z rozwiązania Atende Software będziemy mogli zaproponować naszym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie”, mówi Jan Wykrytowicz, CEO AMB Pay TV.

Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązanie zostało wybrane w tak trudnym i konkurencyjnym postępowaniu przetargowym. Kraje bałtyckie są w Europie liderami w dziedzinie cyfryzacji, a możliwość wprowadzenia naszego rozwiązania na trzy nowe rynki jest dla nas bardzo ważnym krokiem. redGalaxy pozwoli All Media Baltics na dostarczanie usług telewizyjnych nowej generacji dla wszystkich najważniejszych platform klienckich. Dzięki wieloinstancyjności, usługa może być łatwo wdrożona dla wielu podmiotów”, mówi Przemysław Frasunek, Dyrektor Działu Rozwiązań Multimedialnych Atende Software.

źródło: All Media Baltics

*Atende Software jest wiodącym dostawcą technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej. redGalaxy to kompleksowa platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która składa się modułu zarządzania treściami, systemu dystrybucji treści, transkoderów, systemów zabezpieczania treści, a także aplikacji klienckich dla różnorodnych urządzeń końcowych. redGalaxy jest wykorzystywane przez największych nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowych, takich jak: TVN Discovery Poland i P4 (operator sieci Play). Każdego dnia platforma dostarcza treści do milionów użytkowników końcowych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s