Polacy lubią newslettery – 77% z nas chętnie je subskrybuje

Aż 77% z nas chętnie je subskrybuje – tak wynika z badania przeprowadzonego przez SARE S.A. z wsparciem panelu Badanie Opiniinależącego do agencji badawczej BioStat.

Co to oznacza? Z raportu XV Badania Poczty Elektronicznej w Polsce jednoznacznie wynika, że internauci chcą otrzymywać maile informacyjne, ale zależy im na lepszej jakości otrzymywanych treści.

Piotr Bucki, doświadczony coach, dziennikarz i bloger zauważa, że „Newsletter daje gwarancję, że jeśli treści nas interesują, to… do nas dotrą”. Mimo plotek, email marketing wcale nie umiera. W raporcie znajdziesz na to mnóstwo dowodów.

Opublikowany raport ma na celu prezentację sposobu wykorzystania poczty elektronicznej w Polsce oraz obserwację trendów i zmian w komunikacji marketingowej.

Dzięki zebranym odpowiedziom dowiedzieliśmy się więcej o potędze kanału e-mail, preferencjach współczesnego konsumenta, najczęstszych powodach zapisu do newslettera, wykorzystaniu marketing automation czy wpływie RODO na kampanie marketingowe. Raport wzbogacony został o komentarze ekspertów z branży marketingu, monitoringu mediów i prawa.

Raport dostępny jest na stronie: https://sare.pl/raport

źródło: Biostat

One thought on “Polacy lubią newslettery – 77% z nas chętnie je subskrybuje

  • 30 lipca 2019 o 15:35
    Permalink

    Dostaje powiadomienia związane z z branżą auto-moto, bo to moje hobby. Gdybym się tym nie interesował to nie bylbym na bierzaco co sie dzieje w tym swiatku. Newsy sa mi potrzebne…ale jakieś głupoty, na które wszedłem raz to już niecalkiem. Zgadzam sie z tym badaniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: