Huawei awansuje o 11 pozycji w rankingu Fortune 500 za rok 2019

Huawei znacząco w górę w globalnym rankingu największych firm Fortune 500. W zestawieniu za 2019 rok, firma uplasowała się na 61. miejscu, co oznacza wzrost o 11 miejsc w stosunku do zeszłego roku.

W 2017 roku Huawei zajmował 83. miejsce po imponującym skoku z pozycji 129. z roku 2016. Kolejny znaczący wzrost w rankingu za bieżący rok to zasługa – według autorów raportu – 22-procentowego wzrostu przychodu i wzrostu rocznych zysków Huawei na poziomie 27,5% zanotowanych w roku 2018.

Lista Fortune 500 to coroczny ranking pięciuset największych firm klasyfikowanych według ich przychodów, zysków oraz wielkości, publikowany przez amerykański magazyn Fortune. Ranking stał się ważnym wskaźnikiem wykorzystywanym przez renomowane firmy do mierzenia ich mocnych stron, wielkości i międzynarodowej konkurencyjności.

Konsekwentny wzrost w rankingu Fortune 500 jest kolejnym znaczącym miernikiem sukcesu Huawei w 2019 roku. Nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom najnowszych technologii, z naciskiem na innowacje poprzez inwestowanie w badania i rozwój, pozwoliło nam cieszyć się sukcesem – mówi Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

W tym roku Huawei cieszył się już awansem w innym prestiżowym zestawieniu – rankingu 100 najbardziej wartościowych marek BrandZ™ Top 100 Most Valuable Global Brands. Awansował w nim na 47. pozycję z 48. rok wcześniej. Sukces ten firma zawdzięcza przełomowym rozwiązaniom, które konsekwentnie wprowadza na rynek, takim jak innowacyjny system aparatów w smartfonie Huawei P30 Pro, zaprojektowanych wspólnie z firmą Leica, czy pierwszy na polskim rynku telefon obsługujący sieć 5G – Mate 20 X 5G.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: