Vectra wprowadza Internet światłowodowy 2 Gb/s

Vectra, jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje Klientom internet światłowodowy o prędkości 2 Gb/s. Nowa oferta dostępna jest obecnie wyłącznie dla Klientów mieszkających w Warszawie. Zamówienie nowej usługi jest możliwe od dzisiaj, tj. 24 lipca br. Konsekwentne inwestycje Vectry w rozwój infrastruktury opartej na światłowodach oraz wspieranej technologią DOCSIS 3.1. to dowód na to, że krajowy operator rozpędza się i gotowy jest do podjęcia kolejnych kroków w ślad za oczekiwaniami Klientów.

Wprowadzona do portfolio prędkości internetowych Vectry usługa 2 Gb/s przystosowana jest do obsługi najnowszych technologii przesyłania i odbioru nawet terabajtowych treści. Tak dużą przepustowość docenią zatem fani rozdzielczości 4K, użytkownicy urządzeń typu smart wymagających połączenia z siecią, e-sportowcy, fani rozwijającej się w ekspresowym tempie technologii VR (virtual reality), a także wszyscy, którzy chcą szybko i niezawodnie przesyłać pliki o dużej objętości. Wysyłanie danych (upload) odbędzie się w przypadku tej usługi z prędkością do 120 Mb/s.

Największa przepustowość internetu stacjonarnego wśród ogólnopolskich operatorów należy od dzisiaj do Vectry. Dzięki wdrożeniu najnowszej technologii transmisyjnej DOCSIS 3.1 oraz inwestycjom w rozwój sieci światłowodowej możemy towarzyszyć Klientom w jeszcze szybszym odkrywaniu możliwości nowoczesnej technologii. Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości rozrywki, z której mogą cieszyć się gdzie chcą i kiedy chcą. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w naszej infrastrukturze ma ten cel mocno wspierać – komentuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Nowa usługa obejmująca światłowodowy internet o prędkości 2 Gb/s dostępna jest w Vectrze w cenie 179,99 zł miesięcznie. Koszt aktywacji dla nowych Klientów wynosi 149 zł. Obecni Klienci Vectry mogą liczyć na zwiększenie swoich dotychczasowych prędkości do 2 Gb/s korzystając z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, bez ponoszenia kosztów opłaty aktywacyjnej.


Wraz z usługą 2 Gb/s Klienci otrzymają nowy modem wyposażony w cztery porty Ethernetowe 1000 Mb/s umożliwiające podłączenie przewodowe nawet czterech urządzeń jednocześnie. Nowoczesny modem z wbudowanym routerem bezprzewodowym oferuje najlepszy zasięg sieci bezprzewodowej dzięki zastosowaniu 11 anten (3×3 dla 2,4 GHz oraz 4×4 dla 5 GHz + anteny kierunkowe). Oferty zawierające usługę 2 Gb/s oraz modem dostępne są na stronie operatora http://www.vectra.pl.

Vectra pozostaje wiodącym operatorem telekomunikacyjnym na polskim rynku. Oparta na światłowodach sieć Vectry, dzięki wysokiej przepustowości oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań transmisyjnych, należy do czołówki krajowych sieci teleinformatycznych. Ze wszystkich dostępnych w ofercie Vectry usług internetowych korzysta obecnie około dwa miliony użytkowników.

Zamawianie nowej usługi 2 Gb/s możliwe jest pod numerem 601 601 601 oraz w pozostałych kanałach sprzedaży.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: