Huawei Mate 20 X (5G) pierwszym na świecie urządzeniem mobilnym z certyfikatem GCF 5G

Huawei Mate 20 X (5G), pierwszy w Polsce smartfon obsługujący sieć piątej generacji, uzyskał certyfikat od Global Certification Forum, co czyni go pierwszym smartfonem 5G na rynku, który przeszedł wszystkie testy GCF 5G. Global Certification Forum jest jedną z najbardziej respektowanych organizacji certyfikujących urządzenia mobilne na świecie. Składa się z wiodących operatorów sieci komórkowych, producentów urządzeń mobilnych, dostawców chipsetów, organizacji testujących i dostawców sprzętu testowego.

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Huawei Mate 20 X (5G) przeszedł serię testów dla urządzeń 2G, 3G, 4G i 5G wymaganych przez GCF, udowadniających jego zaawansowaną funkcjonalność i wydajność. GCF obejmuje najbardziej wszechstronny i rygorystyczny system certyfikacji urządzeń mobilnych w branży. Większość operatorów sieci komórkowych na świecie wymaga uzyskania certyfikatu GCF w ramach procesu akceptacji urządzeń mobilnych. 

 

Link do strony GCF: https://www.globalcertificationforum.org/products/5g-certified-products.html

 

Huawei Mate 20 X (5G) jest pierwszym telefonem na polskim rynku obsługującym sieć 5G. Został wyposażony w dwa procesory: Kirin 980 (pierwszy komercyjny procesor wykonany w technologii 7 nm, stosowany we flagowych smartfonach Huawei z serii P30 i Mate 20) oraz procesor Balong 5000, również pierwszy na świecie chipset 5G wykonany w technologii 7 nm. Dzięki takiemu napędowi, w głównym paśmie częstotliwości 5G smartfon osiąga prędkość 4,6 Gb/s. Balong 5000 wspiera dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone), dzięki czemu nowy smartfon Huawei jest gotowy na zaawansowane rozwiązania oparte na 5G. Huawei Mate 20 X (5G) wspiera również pozostałe standardy łączności: 2G/3G/4G.

 

Multimedialne centrum rozrywki gotowe na przyszłość 5G

Huawei Mate 20 X (5G) został wyposażony w 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli z nowoczesnym rozwiązaniem Dewdrop. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy wynosi 87,83%, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji maksymalnie dużą powierzchnię ekranu. 

 

Nowy smartfon Huawei zasilany jest baterią o mocy 4200 mAh i obsługuje technologię ładowania Huawei SuperCharge™, która pozwala na naładowanie baterii do 70% mocy w ciągu zaledwie 30 minut.

 

Innowacją istotną z punktu widzenia konsumentów intensywnie używających multimediów jest pierwsza na świecie technologia chłodzenia Huawei SuperCool™, bazująca na wykorzystaniu warstwy grafenowej i komory parowej. W nowym smartfonie Huawei Mate 20 X (5G) została zastosowana po raz pierwszy w historii branży. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, nawet w sytuacjach intensywnego obciążenia i gwarantuje najwyższy komfort korzystania ze smartfona. 

 

Huawei Mate 20 X (5G) wyposażony jest także w potrójny aparat tylny z ultraszerokokątnym obiektywem. Główny obiektyw został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 40MP, a dwa kolejne – odpowiednio 20MP i 8MP. Przedni aparat o rozdzielczości 24MP pozwala na robienie selfie wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: