HONOR przedstawia koncept Sharp Tech i ogłasza HONOR Vision z Honghu 818 oraz aparatem do dużych ekranów

Wiodąca marka smartfonów HONOR należąca do grupy działalności konsumenckiej Huawei ogłosiła HONOR Vision, rozwiązanie wprowadzające inteligentny chipset Honghu 818 i aparaty inteligentne pop-up do dużych ekranów. Informacje podano do wiadomości dziś na konferencji Global Mobile Internet Conference (GMIC) w Guangzhou, w trakcie której George Zhao, prezes HONOR wygłosił mowę przewodnią pod tytułem „Only the toughest stands in the strongest storm”. Poza debiutem dwóch nowych technologii doszło także do ogłoszenia konceptu Sharp Tech marki HONOR, którego celem jest jak najpełniejsze wykorzystanie najnowszych, przełomowych technologii.

– Komercjalizacja 5G w Chinach rozpoczęła się w 2019 r. Jest to punktem przełomowym dla całej branży urządzeń inteligentnych. Jesteśmy przekonani, że 5G jest technologią kluczową w nowej epoce digitalizacji i umożliwi powstanie świata, w którym internet rzeczy jest możliwy. Zgodnie z naszą misją zakładającą tworzenie inteligentnego, nowego świata, który należy do ludzi młodych, marka HONOR prezentuje koncept Sharp Tech propagujący i umożliwiający innowacje technologiczne – wyjaśnił George Zhao, prezes HONOR.

Sharp Tech – zupełnie nowy koncept HONOR w innowacjach technologicznych

HONOR z zaangażowaniem pracuje nad staniem się marką technologiczną uwielbianą przez ludzi młodych na całym świecie. Sharp oddaje ducha odkrywczości charakteryzującego młodych, a koncept Sharp Tech podkreśla dążenia HONOR do odkrywania radości z innowacji technologicznych.

W trakcie mowy przewodniej prezes Zhao zidentyfikował następujące elementy Sharp Tech.

  • Przewodzenie rozwojom w branży przez niezależne innowacje w kluczowych technologiach.
  • Wychodzenie naprzeciw wysokim wymaganiom co do jakości wśród młodych konsumentów z całego świata.
  • Utożsamianie odważnego nastawienia młodych ludzi przez ciągłe podejmowanie wyzwań i działań odkrywczych.
  • Reprezentowanie ducha zdecentralizowanego internetu przez otwartość, współpracę i wspólne tworzenie.

Inteligentny chipset Honghu 818 – więcej możliwości HONOR Vision dzięki inteligentnemu dźwiękowi i obrazowi

W trakcie konferencji GMIC marka HONOR zaprezentowała także inteligentny chipset obrazu Honghu 818, najnowszą innowację w ramach Sharp Tech i najnowszy dodatek do rodziny chipsetów Hisilicon. Rozwiązanie Honghu 818 marki HONOR, które wejdzie na rynek w sierpniu, umożliwia ekranom inteligentnym zapewnianie wyjątkowej wydajności i nadzwyczajnie dobrej jakości obrazu i dźwięku. Przełomowy ekran będzie także dostępny dla producentów, tym samym napędzając rozwój branży dużych ekranów.

  1. Honghu 818 to pierwszy inteligentny chipset SoC do ekranów dostępny na całym świecie. Rozwiązanie bazuje na 5-letnich badaniach i rozwoju chipsetów Hisilicon.
  2. Dzięki potężnej technologii wyświetlania i możliwościom przetwarzania chipset Honghu 818 ma w sobie niemal magiczny silnik przetwarzania obrazu. Wyposażony w siedem zaawansowanych technologii przetwarzania obrazu, w tym Motion Estimate and Motion Compensation (MEMC), High Dynamic Range Imaging (HDR), Super-Resolution (SR), Noise Reduction (NR), Dynamic Contrast Improvement (DCI), Auto Color Management (ACM) i Local Dimming (LD), chipset Honghu 818 usprawnia i optymalizuje jakość obrazu, kontrast i kolory wyświetlania przez kilka algorytmów.
  3. Technologia dźwięku Histen pozwala na optymalizację jakości obrazu w obszarach ultra szerokich pól dźwięku, przejściowych zniekształceń intermodulacyjnych, wyrównywania dźwięku i inteligentnych basów. Dzięki wiodącemu w branży sprzętowi produkt nieprzerwanie zapewnia niezrównane doświadczenia dźwiękowe.
  4. Mieszcząc w sobie potężny dekoder multimedialny, chipset obsługuje dekodowanie wideo od 8K30 klatek do 4K120 klatek z możliwością dekodowania obrazów 64-megapikselowych, co przewyższa największe rozmiary pikseli zdjęć ze smartfonów na rynku. W porównaniu do konkurencji chipset umożliwia szybsze ładowanie zdjęć i nagrań wideo na urządzeniach.
  5. Ośmiordzeniowy procesor obsługuje przetwarzanie dużych zdjęć na dużych ekranach i umożliwia wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie. Technologia Motion Estimate and Motion Compensation (MEMC) pozwala na jednoczesną realizację zdjęć o dużej jakości, najlepszą jakość dźwięku i daleką interakcję głosową. Wykorzystanie szerokości pasma procesora wyprzedza średnią branżową o około 50%.

Inteligentny aparat pop-up – nowe doświadczenie HONOR Vision

Marka HONOR pełni rolę pioniera w strategii podwójnej marki Huawei. Po sukcesie bionicznego aparatu z podwójnym obiektywem, technologii GPU Turbo i sztucznej inteligencji, HONOR prowadzi ekspansję do innych branż i dzieli się doświadczeniem z sektorem telewizorów. W ramach tych działań marka ogłosiła pierwszy na świecie ekran inteligentny z gotowością na Honghu 818. Przyjmując innowacyjne podejście do rozwoju urządzenia, marka HONOR wyposażyła najnowszą ofertę produktów HONOR Vision w inteligentny aparat pop-up, który zapewnia możliwości NPU do rozpoznawania rysów twarzy, a także zapewnia potężne funkcje i niedoścignione doświadczenia dla użytkowników.

Oficjalny debiut HONOR Vision będzie miał miejsce w połowie sierpnia 2019 r.

One thought on “HONOR przedstawia koncept Sharp Tech i ogłasza HONOR Vision z Honghu 818 oraz aparatem do dużych ekranów

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: