Huawei MateBook D14 – uniwersalnym laptopem dla całej rodziny

Huawei MateBook D14 był w czerwcu bieżącego roku najchętniej kupowanym laptopem w Polsce, wynika z danych firmy. Po pierwszym półroczu, razem z Huawei MateBook D15, znajduje się wśród 10 najpopularniejszych modeli.

– Klienci najczęściej szukają uniwersalnych laptopów, które są i mobilne, jak i pomocne w codziennej pracy a jednocześnie mogą dostarczać wysokiej jakości rozrywkę całej rodzinie. Huawei MateBook D14 spełnia kryteria w każdej z tych kategorii. Laptop jest lekki, poręczny, wydajny, szybki, a zarazem świetnie wykonany. Dzięki temu jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych modeli w Polsce – ocenia Tomasz Wnukowski, PC Sales Manager w Huawei Consumer Business Group w Polsce.

Huawei MateBook D14 wyposażony jest w ekran Full HD o przekątnej 14 cali, pojemny dysk SSD 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor AMD Ryzen™ 5. Cztery głośniki przy wsparciu technologii Dolby Atmos® zapewniają czysty i przestrzenny dźwięk w niskich i wysokich częstotliwościach.

Huawei MateBook D14

Dwa laptopy Huawei w TOP10

Popularnością cieszy się również drugi laptop Huawei z serii MateBook D – wyposażony w 15-calowy ekran Full HD oraz czterordzeniowy procesor Intel® Core i5-8250U ósmej generacji[1]. Według danych GfK Polonia, w pierwszym półroczu 2019 roku Huawei MateBook D15 i Huawei MateBook D14 były wśród 10 najczęściej kupowanych laptopów w Polsce.

– To jest ogromny sukces i potwierdzenie, że nasza pozycja na rynku laptopów konsekwentnie się umacnia – dodaje Tomasz Wnukowski.

Oprócz serii MateBook D, na rynku dostępne są także laptopy Huawei z wyższej półki cenowej: Huawei MateBook X Pro oraz Huawei MateBook 13 z innowacyjną funkcję OneHop, która umożliwia błyskawiczny i bezprzewodowy przesył plików między laptopem a smartfonem. Oba modele dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

źródło: Huawei

[1] Na rynku dostępne są dwie konfiguracje Huawei MateBook D15.6 Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ graficzny Intel UHD 620, drugi – rozwiązanie hybrydowe z dyskiem SSD na 128 GB oraz dyskiem talerzowym HDD do zapisu jednego terabajta danych oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5.

Czytaj też: Test Huawei MateBook 13 – ultramobilny i wydajny laptop

3 komentarze do “Huawei MateBook D14 – uniwersalnym laptopem dla całej rodziny

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: