Komunikacja instytucji publicznych z mieszkańcami – ponad 67% urzędów wysyła SMS

Nowoczesne społeczności mieszkańców opierają się na rozwiniętym systemie komunikacyjnym. Miasta i wsie to ludzie, którzy tworzą unikalną infrastrukturę komunikacyjną i oczekują ciągłego dialogu z przedstawicielami instytucji publicznych. Dlatego regularny kontakt jest podstawą budowania odpowiednich postaw społecznych i opieraniu decyzji samorządowych o głos obywatela.

 

Czy mój urząd powiadamia SMS-em?

Niezależnie od tego, czy jest to bieżący raport o ruchu drogowym, dane dotyczące jakości powietrza i wody, informacja o zbliżającym się wydarzeniu czy edycji budżetu obywatelskiego – komunikacja w sektorze publicznym ma ogromny potencjał rozwoju i oferuje nowe możliwości ułatwienia codziennego życia mieszkańców” — mówi Andrzej Ogonowski z SMSAPI.

Jak wynika z badania, w ponad 67% polskich miejscowości urzędy komunikują się z mieszkańcami za pomocą wiadomości tekstowych. Tematem przesyłanych SMS-ów są głównie ostrzeżenia i alerty pogodowe, ale także aktualne informacje o bieżących wydarzeniach w regionie. Pełna wersja raportu pokazuje skalę zapotrzebowania na komunikację SMS oferowaną przez urzędy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

źródło: Biostat

3 komentarze do “Komunikacja instytucji publicznych z mieszkańcami – ponad 67% urzędów wysyła SMS

 • 30 sierpnia 2019 o 18:44
  Permalink

  Tak. Jednak RCB mówi o ulewie, a tu nawet kropla nie spadła. Jeżeli będą tak niewiarygodne ostrzeżenia to ludzie zaczną je bagatelizować

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2019 o 11:49
  Permalink

  Moja kolezanka dostała powiadomienie o gradobiciu i dzięki temu uchroniła się przed katastrofą – miała wyjechać poza miasto na przejażdżkę. Na a trasie było kilka poważnych wypadkow. Na szczęście została w domu. Bardzo dobre są te ostrzeżenia.

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2019 o 15:17
  Permalink

  odkad dostaje powiadomienie z urzedu gminy, moge szybciej ochronic moj samochod przed zniszczeniami. Cieszę się, że to zostało wprowadzone, nie korzystamy z mezem caly czas z internetu i nie jestesmy ze wszystkimi informacjami na bieżąco.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: