Komunikacja instytucji publicznych z mieszkańcami – ponad 67% urzędów wysyła SMS

Nowoczesne społeczności mieszkańców opierają się na rozwiniętym systemie komunikacyjnym. Miasta i wsie to ludzie, którzy tworzą unikalną infrastrukturę komunikacyjną i oczekują ciągłego dialogu z przedstawicielami instytucji publicznych. Dlatego regularny kontakt jest podstawą budowania odpowiednich postaw społecznych i opieraniu decyzji samorządowych o głos obywatela.

 

Czy mój urząd powiadamia SMS-em?

Niezależnie od tego, czy jest to bieżący raport o ruchu drogowym, dane dotyczące jakości powietrza i wody, informacja o zbliżającym się wydarzeniu czy edycji budżetu obywatelskiego – komunikacja w sektorze publicznym ma ogromny potencjał rozwoju i oferuje nowe możliwości ułatwienia codziennego życia mieszkańców” — mówi Andrzej Ogonowski z SMSAPI.

Jak wynika z badania, w ponad 67% polskich miejscowości urzędy komunikują się z mieszkańcami za pomocą wiadomości tekstowych. Tematem przesyłanych SMS-ów są głównie ostrzeżenia i alerty pogodowe, ale także aktualne informacje o bieżących wydarzeniach w regionie. Pełna wersja raportu pokazuje skalę zapotrzebowania na komunikację SMS oferowaną przez urzędy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

źródło: Biostat

Jedna uwaga do wpisu “Komunikacja instytucji publicznych z mieszkańcami – ponad 67% urzędów wysyła SMS

  1. odkad dostaje powiadomienie z urzedu gminy, moge szybciej ochronic moj samochod przed zniszczeniami. Cieszę się, że to zostało wprowadzone, nie korzystamy z mezem caly czas z internetu i nie jestesmy ze wszystkimi informacjami na bieżąco.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s