Bitdefender 2020 – najnowsza wersja antywirusa

Przed paroma dniami pojawiła się najnowsza wersja antywirusa marki Bitdefender 2020. Producent od lat nie spoczywa na laurach i udoskonala oprogramowanie, aby uszczelnić system zabezpieczeń i nie przepuszczać niebezpiecznych wirusów. Produkt utrzymuje się na najwyższym poziomie w zakresie ochrony, skuteczności i wydajności. Pomimo tego, iż antywirus dostaje wysokie noty, to wciąż jego producenci dążą do doskonałości, aby w optymalny sposób zminimalizować ryzyko związane z atakiem wirusów. Współczesny świat cyberprzestępczości jest bardzo kreatywny, dlatego producenci zabezpieczeń antywirusowych muszą być przed nimi co najmniej o krok.

Co nowego w Bitdefenderze?

Bitdefender, testując swoje flagowe produkty, pozostawia usługi o najwyższej skuteczności, takie jak: Ochrona przed zagrożeniami, Kontrola rodzicielska, Menedżer haseł, VPN, Ochrona kamery internetowej, Doradca bezpieczeństwa wi-fi, Zapobieganie atakom online itd., jednocześnie wprowadzając nowości.

Jedną z nich jest ochrona Anti – Tracker, która blokuje programy śledzące twój ruch w internecie. Trackery są programami agresywnymi i uciążliwymi. Skutkują tym, że właściciel stron internetowych, obserwując twój ruch w internecie, zbiera ogromne ilości danych na temat twoich upodobań. Tracker śledzi np. twój zamiar zakupu produktu, by w kolejnych dniach prześladować cię reklamami stron o podobnej treści.

Kolejną nowością jest Microphone Monitor, który poinformuje cię, które aplikacje żądają dostępu do twojego mikrofonu. Dzięki zastosowanej ochronie dostaniesz powiadomienie, kiedy niechciane aplikacje będą próbowały uzyskać dostęp do mikrofonu i kamery internetowej.

W najnowszej wersji  antywirusa Bitdefdender poprawiono również moduł płatności online oraz ulepszono kontrolę rodzicielską.

Zabezpieczenie antywirusowe w dzisiejszych czasach jest koniecznością. Jednorazowy wydatek jest niewielki, a korzyści, jakie wynikną z jego skuteczności – nieocenione.

źródło: Bitdefender

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: