XTrainerz i Aeropex – wodoszczelne, bezprzewodowe słuchawki dla sportowców już na rynku

Aftershokz, marka technologii przewodnictwa kostnego znana z rozwiązań kładących nacisk na świadomość otoczenia i wygodę, ogłosiła odsłonę 2 modeli wodoszczelnych, bezprzewodowych słuchawek z technologią przewodzenia kostnego – XTrainerz i Aeropex.

Oba modele wykorzystują technologię przewodnictwa kostnego, by przewodzić fale dźwiękowe do ucha wewnętrznego przez kości policzkowe, z całkowitym pominięciem bębenka. Rewolucyjna konstrukcja odsłaniająca ucho gwarantuje wygodę i stabilność słuchawek. Każdy z modeli posiada jednak unikalne funkcje, które przemówią do fanów różnych aktywności sportowych.

XTrainerz mają klasę ochrony IP68, co oznacza, że są całkowicie wodoszczelne i odporne na pył; można je bez kłopotu zanurzać do głębokości 2 m, także w słonej czy chlorowanej wodzie. Co więcej, XTrainerz mają wbudowany odtwarzacz MP3, wspierający formaty MP3, WAV, AAC, WMA i FLAC. Pamięć 4GB odpowiada 1200 utworów, dzięki czemu muzyka czy audiobook pomogą Ci przełamać rutynę pokonywania kolejnych długości basenu. Technologia Premium Pitch 2 Stereo Sound gwarantuje czysty, mocny dźwięk i wyrazisty bas. Kompatybilność słuchawek z okularami, czepkiem czy kaskiem, łatwa obsługa oraz wytrzymała bateria sprawiają, że nawet długotrwały trening triathlonowy staje się przyjemnością.

XTrainerz

Cechy słuchawek XTrainerz:

 • Pamięć 4GB: dzięki kompatybilności z formatami MP3, WMA, WAV, AAC i FLAC XTrainerz przechowa wszystkie Twoje ulubione utwory. Jeden przycisk pozwala Ci wybrać między trybami odtwarzania: Normalny/ Powtórz/ Losowo.
 •  8-godzinna bateria: z czasem ciągłego odtwarzania do 8 godzin, bateria może być w pełni naładowana w mniej niż 2 godziny. Magnetyczny port ułatwia ładowanie.
 •  Całkowicie wodoszczelne: zanurzalne do głębokości 2 m, XTrainerz radzą sobie zarówno w basenie, jak i naturalnych akwenach. Co więcej, są odporne na pył i zanieczyszczenia, a także ekstremalne temperatury od -10 do 45 stopni Celsjusza.
 • Konstrukcja OpenFit: XTrainerz pozwala Ci na słuchanie muzyki bez odcinania się od otoczenia, co jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa.
 • XTrainerz

Zaprojektowane tak, by sprawdzać się nawet na ciężkich treningach, Aeropex posiadają klasę wodoszczelności na poziomie IP67. Czyni je to całkowicie odpornymi na wodę i pot, dzięki temu możesz trenować w każdych warunkach – czy słońce, deszczy czy śnieg. Zmieniony o 30 stopni kąt nachylenia przetworników ogranicza drgania, a technologia PremiumPitch 2+ zapewnia optymalne doznania dźwiękowe. Łączność Bluetooth® pozwala Ci na swobodne, bezprzewodowe użytkowanie, w zasięgu do 10 m od urządzenia mobilnego. Umieść Aeropex na swoich kościach policzkowych, tuż przed uszami. Dzięki temu kanały uszne są wolne, co pozwala Ci odbierać dźwięki z zewnątrz i być świadomym tego, co dzieje się wokół Ciebie – słyszeć otoczenie, współpracowników, kolegów, trenerów, rodzinę, podczas równoczesnego prowadzenia rozmowy telefonicznej czy słuchania muzyki lub podcastów.

Aeropex
Aeropex

Cechy słuchawek Aeropex:

 • Mniejsze o 30% – podstawą konstrukcji jest wysokiej jakości tytanowy pałąk, który jest o 30% mniejszy i 13% lżejszy niż w modelu Trekz Air. Aeropex przylegają lepiej do twarzy, gdyż zostały przechylone o 30%, co pozwala na redukcję drgań.
 • Konstrukcja OpenFit – rewolucyjna konstrukcja odsłaniająca ucho gwarantuje ciągły kontakt z otoczeniem i niesamowity komfort. Dzięki temu możesz słuchać muzyki czy prowadzić rozmowę telefoniczną bez konieczności odcięcia się od wszystkiego, co dzieje się wokół Ciebie – jest zatem kluczem do bezpiecznego poruszania się i działania.
 • PremiumPitch 2+ – dźwięk uzyskany za pomocą przewodnictwa kostnego miewał złą prasę z powodu poziomu utraty dźwięku oraz słabego basu. Technologia PremiumPitch 2+™ optymalizuje dźwięk i wzmacnia bas – moc muzyki napędzi nawet najintensywniejszy trening.
 • 8 godzin muzyki i rozmów – pojedyncze ładowanie pozwala na przynajmniej 8 godzin grania muzyki i/lub prowadzenia rozmów. Pełne ładowanie trwa 2 godziny, ale już krótkie, 15-minutowe doładowanie dostarcza mocy wystarczającej na bieg. Jednak jeśli planujesz maraton, najlepiej być przygotowanym i w pełni naładować słuchawki!
 • Wodoszczelność klasy IP67 – słuchawki mogą być zanurzone w wodzie do głębokości 1 metra, przez 30 minut; są całkowicie odporne na kurz, pot i deszcz, a jeśli będą wciąż wilgotne podczas próby ładowania, czujnik zawilgocenia poinformuje Cię o tym.
 • Redukcja utraty dźwięku – poprzez usunięcie otworów LeakSlayer, Aftershokz zdołał obniżyć wyciek dźwięku o 50% w porównaniu z modelem Trekz Air.
Aeropex

Kluczowe ulepszenia w porównaniu z poprzednim modelem, Air:

 • 30% mniejsze i 13% lżejsze
 • nowy, ulepszony dźwięk PremiumPitch 2+
 • wydłużona żywotność baterii
 • wodoszczelność klasy IP67
 • zmniejszony wyciek dźwięku
 •  wersja Bluetooth v5.0

Podczas gdy Aeropex będą dostępne w czterech popularnych kolorach: Lunar Grey, Cosmic Black, Blue Eclipse oraz Solar Red, XTrainerz będzie można dostać w wersjach Aquamarine, Black Diamond, Ruby Red oraz Sapphire Blue.  Oba modele pojawią się w sprzedaży w Polsce 5 sierpnia w cenie RPP 729 zł (Aeropex) oraz RPP 699 zł (XTrainerz).

źródło: Aftershokz

One thought on “XTrainerz i Aeropex – wodoszczelne, bezprzewodowe słuchawki dla sportowców już na rynku

 • 17 lutego 2020 o 08:24
  Permalink

  Fantastyczne są te słuchawki, faktycznie można pływać i jednocześnie używać tych słuchawek, coś niesamowite, świetna technologia – polecam Xtrainerz

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: