Huawei przedstawia 10 najważniejszych trendów w nowych technologiach

Huawei przedstawił raport Global Industry Vision (GIV), w którym po raz kolejny przedstawia prognozy dotyczące rozwoju technologii i przemysłu do 2025 roku.

Opierając się na własnych danych i rzeczywistych przykładach zastosowania inteligentnych technologii przenikających każdą branżę, Huawei zidentyfikował w tegorocznym raporcie 10 megatrendów, które już w tym momencie kształtują nasze życie i pracę. GIV przewiduje również jakie trendy będą mieć znaczenie do 2025 r. Wśród prognoz znajdują się takie technologie jak popularyzacja 5G, wdrażanie sztucznej inteligencji, rozpowszechnianie się robotów domowych i korzystanie z inteligentnych asystentów.

Oto 10 kluczowych trendów na nadchodzące lata według Global Industry Vision:

  1. Życie z robotami:Postępy w dziedzinie materiałoznawstwa, sztucznej inteligencji i technologii sieciowych napędzają upowszechnienie robotyki w różnych zastosowaniach domowych i osobistych. GIV przewiduje, że w skali globalnej 14% gospodarstw domowych będzie niebawem korzystać z robotów.
  2. Superwizja: Połączenie możliwości oferowanych przez 5G, VR/AR, uczenie maszynowego i inne technologie, które się pojawią, pozwoli nam spojrzeć tam, gdzie wzrok nie sięga, zajrzeć pod powierzchnię i prześwietlić historię, otwierając nowe perspektywy dla ludzi, biznesu i kultury. GIV przewiduje, że odsetek firm korzystających z AR/VR wzrośnie do 10%.
  3. Wyszukiwanie bezobsługowe (Zero Search): Urządzenia gromadzące oraz analizujące dane i wyposażone w czujniki już zaczynają przewidywać nasze potrzeby. Jednak w najbliższym czasie to informacje będą nas „znajdować”, a nie odwrotnie. W przyszłości wyszukiwanie nie będzie wymagało bezpośredniej interakcji z urządzeniem. Osobiste sieci społecznościowe będą tworzone praktycznie bez naszego udziału, a w przemyśle doświadczymy bezobsługowego utrzymywania i konserwacji sprzętu. GIV przewiduje, że 90% właścicieli inteligentnych urządzeń będzie korzystać z wirtualnych asystentów.
  4. Inteligentne ulice: Inteligentne systemy transportowe połączą ludzi, pojazdy i infrastrukturę, tworząc system komunikacji, w którym nie ma zakorkowanych ulic. Szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych i inne funkcje sprawią, że nasze życie stanie się bardziej płynne. GIV przewiduje, że 15% pojazdów będzie wyposażonych w technologię Cellular Vehicle-to-Everything, dzięki której będą wymieniać informacje z otoczeniem i z innymi pojazdami.
  5. Praca z robotami: Już w trakcie przekształcania wielu gałęzi przemysłu, inteligentna automatyzacja podejmie się bardziej niebezpiecznych, powtarzalnych i wysoce precyzyjnych zadań, co przyniesie korzyści dla bezpieczeństwa i wydajności produkcji. GIV przewiduje, że w przemyśle na każde 10 000 pracowników przypadać będą 103 roboty.
  6. Rozszerzona kreatywność: Rozwiązania AI w chmurze obniąy koszty i barierę wejścia w eksperymenty naukowe, innowacje i sztukę, otwierając dostępną dla wszystkich „kopalnię złota” twórczego potencjału. GIV przewiduje, że 97% dużych firm wdroży sztuczną inteligencję do wspomagania swoich działań.
  7. Bezproblemowa komunikacja: Sztuczna inteligencja i analiza dużych zbiorów danych pozwoli zbudować bezproblemową komunikację pomiędzy firmami a klientami oraz przełamie bariery językowe. Precyzja, zrozumienie i zaufanie będą stanowić podstawę komunikacji w przyszłości. GIV przewiduje, że przedsiębiorstwa w pełni wykorzystają 86% wytwarzanych przez siebie danych.
  8. Symbiotyczna gospodarka: Firmy na całym świecie stosują technologie cyfrowe i inteligentne aplikacje na platformach o ujednoliconym dostępie – oznacza to lepszą współpracę pomiędzy korporacjami, dzielenie się zasobami, silniejsze globalne ekosystemy i wyższą produktywność. GIV przewiduje, że niebawem każde przedsiębiorstwo będzie korzystało z technologii chmury obliczeniowej i 85% aplikacji biznesowych będzie opartych na cloud computingu.
  9. Szybki rozwój 5G: 5G zaczyna już być wdrażana w wielu krajach i rozwija się znacznie szybciej niż jakakolwiek inna generacja technologii bezprzewodowej. Jej potencjał dla osób prywatnych, firm i społeczeństwa jest ogromny. GIV przewiduje, że 58% światowej populacji będzie miało dostęp do 5G.
  10. Globalne zarządzanie: Postęp w dziedzinie technologii cyfrowych musi być zrównoważony przez wspólne standardy i zasady wykorzystywania danych. GIV przewiduje, że roczny wolumen globalnie generowanych danych osiągnie 180 ZB (1 ZB = 1 000 000 000 000 GB; bilion GB).

Według Kevina Zhanga, dyrektora marketingu w Huawei ICT Infrastructure, „eksploracja człowieka nigdy się nie zatrzyma. Powinniśmy wyjść poza to, co widzimy teraz i spojrzeć w przyszłość, przechodząc od innowacji do wynalazków. Obserwujemy gwałtowne zmiany w życiu, pracy i społeczeństwie, ponieważ każda branża wykorzystuje sztuczną inteligencję, 5G, cloud computing i inne nowatorskie technologie. Huawei jest zaangażowany w tworzenie platform cyfrowych, inteligentnych technologii i kreowanie doświadczeń użytkowników, które w każdym scenariuszu zapewniają wszechobecną łączność. Naszą misją jest zaoferowanie każdej osobie, domowi i organizacji inteligentnej przyszłości oraz korzyści płynących z zupełnie nowych możliwości rozwoju”.

https://www.pscp.tv/HuaweiMobile/1RDGlvlNdqgxL?t=2h54m51s

Wraz z pierwszym raportem wydanym w 2018 roku, GIV @2025 ma na celu analizę trendów rozwoju branży i służy jako strategiczny przewodnik we wdrażaniu technologii teleinformatycznych.

Więcej informacji na temat GIV @2025 można znaleźć na stronie:

www.huawei.com/minisite/giv/en

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: