Huawei zapowiada HarmonyOS i EMUI 10

HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który miał dziś premierę w trakcie Huawei Developer Conference 2019. Został opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach. W trakcie konferencji została także pokazana 10. generacja autorskiej nakładki Huawei na Android – EMUI 10.

HarmonyOS

Na Huawei Developer Conference spotkało się 600 ekspertów technicznych, 6000 programistów i partnerów z całego świata, aby omówić najnowsze trendy technologii rozproszonej i rozwój globalnego ekosystemu Huawei. Podczas konferencji został przedstawiony nowy, autorski system operacyjny Huawei – HarmonyOS. Został on opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach. Lekki i kompaktowy system operacyjny z wysoką funkcjonalnością został opracowany z myślą o pracy na wielu urządzeniach – m.in. smartwatchach, inteligentnych ekranach i głośnikach czy inteligentnych rozwiązaniach w samochodzie. Szeroka implementacja obejmuje również rozwiązania Internetu Rzeczy. Nowy system wyróżnia się niezawodnością, płynnością pracy, bezpieczeństwem oraz kompatybilnością z różnymi urządzeniami.

EMUI 10

EMUI 10 to autorska nakładka na Android dla smartfonów i tabletów Huawei. Nowa wersja interfejsu jest systemem rozproszonym, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi bogatsze i inteligentne doświadczenia w korzystaniu z wielu urządzeń. Istotną cechą dla użytkownika jest również usprawnienie pracy samego systemu Android – dzięki Deterministycznemu Silnikowi Opóźnień system ustala priorytety zadań i limity czasowe z wyprzedzeniem, przez co zapobiega błędom i poprawia działanie urządzenia.

App Gallery Connect

Podczas konferencji Huawei Developer Conference 2019, Huawei ogłosił również uruchomienie dostępnej na całym świecie usługi App Gallery Connect. Jest ona przeznaczona dla deweloperów i ma zapewnić im kompleksowe wsparcie począwszy od kreatywnej pracy, poprzez dystrybucję i analizę procesów. Ponadto, w ramach projektu Shining Star, Huawei zainwestuje miliard dolarów w kompleksowe, globalne wsparcie deweloperów, aby dalej rozwijać inteligentny ekosystem usług mobilnych.

 HiLink i LiteOS

Zestaw HiLink, LiteOS oraz dedykowany chip to kolejna nowość zaprezentowana podczas Huawei Developer Conference 2019. Zestaw został stworzony z myślą o rozwiązaniach IoT: umożliwia automatyczne wykrywanie urządzeń, a także proste i intuicyjne połączenie rozproszonych produktów IoT w jeden, funkcjonalny system.

Przyszłość jest teraz

Na konferencji Huawei zaprezentował również kilka innowacyjnych technologii, m.in. algorytmy obliczeniowe i technologie identyfikacji AI do budowy usług Cyberverse, które integrują wirtualny i rzeczywisty świat w celu zapewnienia najwyższej jakości wizualnych wrażeń. Nie zabrakło również ulepszonych wersji dostępnych już urządzeń Huawei opartych na technologii sterowania gestami czy wykrywania pulsu.

2 komentarze do “Huawei zapowiada HarmonyOS i EMUI 10

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: