Internetowe Konto Pacjenta

Zaledwie 5,0% respondentów słyszało o Internetowym Koncie Pacjenta i jednocześnie wie, do czego ono służy

Respondenci zostali poproszeni o odpowiedź na pytanie Czy słyszałeś/aś o Internetowym Koncie Pacjenta, a jeżeli tak, do czego Twoim zdaniem służy? Okazuje się, że tylko 27,3% ankietowanych stwierdziło, że słyszało o IKP.

 

Wykres czy słyszałeś o Internetowym Koncie Pacjenta

 

Respondenci, którzy potwierdzili znajomość IKP, wskazywali do czego ich zdaniem służy obecnie owe konto. W przedstawionej im kafeterii znalazły się zarówno odpowiedzi prawidłowe (6 opcji) jak i fałszywe (5 opcji). Ponad połowa badanych wskazała błędne odpowiedzi: „Mogę sprawdzić wyniki swoich badań” oraz „Mogę w ten sposób zarejestrować się do lekarza”. Odpowiedzi prawidłowe, na które wskazało najwięcej respondentów to: „Mogę w ten sposób dostać niezbędne recepty do kontynuacji mojego leczenie bez konieczności wizyty u lekarza”„Są tam informacje o wystawionych dla mnie receptach” oraz „Są tam informacje o wystawionych dla mnie skierowaniach”.

Spośród ankietowanych, którzy słyszeli o Internetowe Konto Pacjenta, 4,8% z nich przyznało, że nie wie do czego dokładnie służy IKP.

Fałszywe opcje zostały zaznaczone kolorem czerwonym, zaś poprawne zielonym.

 

Wykres do czego Twoim zdaniem służy IKP

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą BioStat w dniach 22-25.03.2019 na  reprezentatywnej próbie badawczej obejmującej 1000 respondentów. Pomiar zrealizowano przy wykorzystaniu internetowego Panelu Badanie Opinii.

źródło: Biostat

One thought on “Internetowe Konto Pacjenta

  • 30 sierpnia 2019 o 11:22
    Permalink

    Bardzo ciekawy artykuł i rzetelnie przeprowadzone badania biostat. Korzystam już z IKP. Widzę kiedy moja recepta została wystawiona i przez kogo. Czekam na wystawienie e-recept. Moi specjaliści korzystają z oprogramowania elektronicznego, wiec nie będzie z tym problemu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: