Reklamy

Aplikacja, która pomaga wdrożyć skuteczną terapię leczenia chorób przewlekłych

Pacjent XXI wieku często korzysta z aplikacji, których przekaz ogranicza się do przypomnienia o zażycia leków i dostarczeniu informacji na temat choroby. Czy tego rodzaju wiedza ma realny wpływ na poprawę jakości terapii i może sprawić, że pacjent będzie przestrzegał zaleceń lekarzy?

Terapia dostosowana do potrzeb współczesnego pacjenta

Skuteczna terapia to połączenie kilku elementów – systematycznego przyjmowania leków, regularnych badań, właściwej diety i postępowania zgodnie z zaleceniami lekarzy. Sukces leczenia zależy jednak od jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii, a mianowicie zachowania pacjenta w czasie pomiędzy poszczególnymi wizytami u lekarza prowadzącego.

Aby terapia była w pełni efektywna, pacjent musi przestrzegać dokładnych wytycznych na co dzień, a więc kluczowe w tym momencie jest trzymanie się dyscypliny. Dlatego, chcąc sprostać oczekiwaniom pacjentów, lekarzy i całej branży medycznej stworzyliśmy rozwiązanie, które pomaga zmienić nawyki poprzez naukę nowych, odpowiednich zachowań – tłumaczy Radosław Marter z firmy One2tribe.

Technologia pomaga w zwiększaniu skuteczności terapii

Rozwiązanie, o którym mowa to dedykowana platforma motywacyjna. Jej działanie opiera się na sztucznej inteligencji, gamifikacji oraz psychologii behawioralnej. Pacjent korzystający z narzędzia systematycznie dostaje wyzwania lub misje mające na celu wywołanie pożądanych zachowań, za które od razu przyznawana jest nagroda. Pacjent, spośród  wielu dostępnych zadań, może wybrać rodzaj misji i stopień jej trudności np. przebiegnięcie 2 km zamiast 10. Dzięki temu użytkownik wie, że ma realny wpływ na aplikację i to technologia dostosowuje się do jego potrzeb. Takie podejście sprawia też, że pacjent chętniej wykonuje kolejne misje i czuje, że motywacja zmierza we właściwym kierunku.

Przełom w leczeniu chorób przewlekłych

Platforma wspierająca sektor medyczny będzie umożliwiała też sprawdzenie osiągnięć pacjenta i analizę jego aktywności pomiędzy kolejnymi wizytami u lekarza. Na tej podstawie doktor sprawdzi, jakie zadania sprawdzają się u jego podopiecznego, a jakie sprawiają problem i przygotuje właściwe scenariusze misji. Natomiast pacjent zamiast powracać do złych nawyków, zacznie wdrażać nowe przyzwyczajenia do codziennej rutyny, ponieważ będą one „uszyte” na miarę jego potrzeb.

Pamiętajmy, że współcześni pacjenci potrzebują indywidualnej terapii i zaleceń dostosowanych do swoich możliwości. Jeśli otrzymają właśnie takie wsparcie w przystępnej formie, to chętnie z niego skorzystają, a tym samym szanse skutecznego leczenia stają się większe – podsumowuje Radosław Marter.

Reklamy


Categories: Aplikacje, Rynek, Zdrowie

Tags:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: