Gamescom 2019: HP prezentuje nowe produkty i usługi dla graczy

Podczas targów Gamescom 2019 firma HP zaprezentowała nowe urządzenia i usługi z serii OMEN oraz Pavilion Gaming, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu graczom jak najlepszych wrażeń podczas gry, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Gaming to prawdziwy fenomen ostatnich lat, co potwierdzają najnowsze dane. Na całym świecie gra obecnie 2,3 mld ludzi, a chęć udowodnienia swojej przewagi nad konkurencją w grach multiplayer jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie ponad jedna trzecia graczy koncentruje się na wirtualnej rywalizacji i doskonaleniu swoich umiejętności. Może im w tym pomóc np. odświeżone oprogramowanie OMEN Command Center, wsparte przez SI.
Poza nowym oprogramowaniem, HP zapowiada premierę innych nowości: monitora OMEN X 27słuchawek OMEN Mindframe Primeklawiatury OMEN Encoder oraz plecaków i toreb z rozwijającej się linii OMEN Transceptor. Wśród nowości Pavilion Gaming warto wyróżnić komputer stacjonarny Pavilionklawiaturę Pavilion Gaming 800 i laptop dla graczy Pavilion Gaming 15 z procesorem AMD. Ofertę uzupełniają monitory HP 22x i HP 24x.

OMEN to marka, której celem jest budowanie ekosystemu najlepszego sprzętu, oprogramowania, treści i usług. Dzięki zaprezentowanym właśnie urządzeniom, w tym OMEN Command Center, OMEN X 27 i Pavilion Gaming Desktop, HP wzbogaca swoją ofertę o produkty i usługi, które pomogą graczom rozwijać swoje umiejętności i stale się doskonalić. – Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems, HP Inc.

Krok przed innymi
OMEN Command Center [4] to odświeżone oprogramowanie dostępne dla każdego komputera PC z systemem Windows 10, za pośrednictwem sklepu Windows Store. Nowe centrum zarządzania OMEN zostało rozbudowane o wiele przydatnych funkcji, w tym:
 • Coaching – usługa przeznaczona dla komputerów OMEN ze wsparciem dla League of Legends, z większą liczbą gier w planach. Narzędzie wykorzystuje Sztuczną Inteligencję (opartą na technologii Mobalytics) do analizy rozgrywki i dostarcza kluczowe informacje na temat mocnych i słabych stron w celu poprawy wyników gracza.
 • Dzięki My Games gracze mogą zarządzać swoimi urządzeniami i uzyskiwać szybki i łatwy dostęp dostęp do biblioteki gier z jednej lokalizacji. Opcja ta obejmuje monitorowanie rozgrywki w czasie rzeczywistym, pozwalając na śledzenie liczby godzin spędzonych na graniu w konkretne tytuły wraz z tygodniowymi analizami.
 • Nowa funkcja Profiles umożliwia tworzenie profili opartych na nastroju, aktywności lub grze. Dedykowana komputerom i akcesoriom OMEN, w tym klawiaturze OMEN Sequencer i myszy OMEN Photon.
 • Dzięki platformie Rewards Beta (stworzonej przez Versus Systems), uruchomionej w Stanach Zjednoczonych, gracze mogą zdobywać nagrody podczas grania i rywalizacji z innymi.
Monitor dla najbardziej wymagających
Nowy monitor OMEN X 27 to przede wszystkim wyświetlacz Quad HD [2] (o rozdzielczości 2560 x 1440), który zapewnia świetny zakres dynamiki i 90 proc. gamę kolorów DCI P3. Aby w pełni wykorzystać potencjał coraz mocniejszych desktopów dla graczy, OMEN X 27 oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz [1] z czasem reakcji 1 ms oraz AMD Radeon FreeSync™ z certyfikatem 2 HDR9. Monitor łączy wydajność z odważną, przyciągającą wzrok stylistyką z trzema ramkami Micro Edge, wykonaną w całości z metalu podstawą i dodatkowym podświetleniem, którym można sterować z użyciem OMEN Command Center [4], wraz z funkcją wspomagania celowania, dla której można dostosować kształt i kolor.
Ulepszone akcesoria
Nowe słuchawki OMEN Mindframe Prime wyposażono w kilka przydatnych usprawnień. Rewolucyjna funkcja aktywnego chłodzenia dzięki technologii FrostCap wykorzystuje jeszcze lepszy pasywny system – dodano nowy grafitowy radiator z powiększonymi nakładkami nausznymi [10]. Wbudowany dźwięk przestrzenny 7.1 oparty na technologii C-Media Xear™ pozwala na dokładną lokalizację przeciwnika. Mikrofony z funkcją redukcji hałasu z otoczenia (ENC) blokują dodatkowe dźwięki w pomieszczeniu. I wreszcie nowy pakiet OMEN Audio Lab w OMEN Command Center [4] daje pełną kontrolę nad wrażeniami słuchowymi dzięki rozbudowanemu equalizerowi, który oferuje wiele ustawień m.in. dostosowanie poziomu dźwięku oraz przełączniki włączania/wyłączania dźwięku przestrzennego 7.1 i mikrofonów ENC.
Do klawiatury mechanicznej OMEN 1100 z niebieskimi przełącznikami dołącza nowa –OMEN Encoder, z przełącznikami Cherry MX Red i Cherry MX Brown, z wyczuwalnym momentem aktywacji klawisza, dla użytkowników, którzy wymagają wyjątkowo szybkiego i sprawnego działania. Klawiatury wyposażono dodatkowo w takie funkcje, jak n-key rollover oraz anti-ghosting i można nimi zarządzać z poziomu oprogramowania OMEN Command Center [4].
Granie w doskonałym stylu
Oprócz urządzeń i akcesoriów HP oferuje też stylową odzież OMEN i wyjątkowy plecak OMEN X Transceptor. Teraz ta linia zostanie doposażona przez liczne nowości: torbę OMEN Transceptor 17,3” Duffel bagnowe 15” plecaki i futerał na słuchawki OMEN Transceptor, który pasuje idealnie do słuchawek OMEN Mindframe Prime.
Wyjątkowa przyjemność z grania
Komputer stacjonarny Pavilion Gaming zachęca do rozbudowy dzięki nowej, kompaktowej konstrukcji. W obudowie umieszczono gniazda rozszerzeń na maksymalnie trzy napędy [11] i przewidziano możliwość samodzielnej rozbudowy pamięci, kart graficznych oraz kart sieciowych. W zależności od konfiguracji może to być wersja nawet z ośmiordzeniowymi procesorami Intel Core i7 9. generacji [12] lub ośmiordzeniowymi AMD Ryzen 7 3. generacji [12], kartami graficznymi NVIDIA® GeForce® RTX 2070 i RTX 2060 SUPER™ oraz maksymalnie 32 GB pamięci DDR4.
Najnowszy Pavilion Gaming 15 to pierwszy laptop dla graczy z procesorem AMD oferowany przez HP. Notebooka wyposażono w procesor Ryzen™ 7 i kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1660Ti z technologią Max-Q. Ekran 1080p charakteryzuje się niewielkimi ramkami Micro Edge i odświeżaniem 144 Hz lub 60 Hz. Usprawniony system chłodzenia (podwójny wentylator, szeroki tylny otwór wentylacyjny i powiększone wloty powietrza), zapewnia jeszcze lepszą wydajność i stabilność podczas dłuższego użytkowania. Laptop opcjonalnie może być wyposażony w technologię Wi-Fi 5, obsługującą nawet gigabitowe prędkości przesyłu danych.
Komputer stacjonarny nie byłby kompletny bez klawiatury, a Pavilion Gaming 800wyposażono w precyzyjne i ciche czerwone przełączniki mechaniczne z funkcjami anti-ghosting i n-key rollover oraz czterostrefowe podświetlenie LED z możliwością szybkiego przełączania trybów.
Te dodatki do ekosystemu Pavilion Gaming doskonale łączą się z nowymi monitorami dla graczy: HP 22x i HP 24x. Cechy charakterystyczne tych modeli to częstotliwość odświeżania 144 Hz, czas reakcji na poziomie 1 ms1, technologia AMD Radeon FreeSync, wbudowane głośniki oraz regulowane stojaki. Monitor HP 24x jest ponadto zgodny z technologią G-SYNC, a ramki Micro Edge poprawiają wrażenia wizualne.
Ceny i dostępność 
 • Monitor OMEN X 27 będzie dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie 2999 PLN.
 • Zestaw słuchawkowy OMEN Mindframe Prime będzie dostępny w regionie EMEA w sierpniu w cenie 869 PLN.
 • Klawiatura OMEN Encoder będzie dostępna w regionie EMEA w październiku w cenie 609 PLN.
 • Torby OMEN Transceptor będą dostępne w regionie EMEA w sierpniu w cenie od 219 PLN.
 • Komputer stacjonarny Pavilion Gaming będzie dostępny w regionie EMEA w sierpniu w cenach od 2699 PLN (AMD) i 2899 PLN (Intel).
 • Laptop Pavilion Gaming 15 z Windows 10 będzie dostępny w regionie EMEA pod koniec października w cenie od 3299 PLN.
 • Klawiatura Pavilion Gaming 800 jest już dostępna w regionie EMEA w cenie 439 zł
 • Monitor HP 22x będzie dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie 739 zł.
 • Monitor HP 24x będzie dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie 999 zł.
 • Usługa Game Coaching jest dostępna z Command Center w regionie EMEA już teraz, zaś platforma Rewards będzie dostępna z Command Center w regionie EMEA na początku 2020 r.
źródło: HP

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: