IFA 2019: LG ThinQ – sterowanie inteligentnym domem jeszcze wygodniejsze

Firma LG Electronics udostępnia w aplikacji ThinQ™ (dawniej SmartThinQ™) funkcję rozpoznawania mowy, zapewniając w ten sposób użytkownikom maksymalną wygodę nawiązywania łączności z urządzeniami LG ThinQ™ – z dowolnego miejsca i o każdej porze. Użytkownicy aplikacji ThinQ doświadczą niewiarygodnej łatwości sterowania urządzeniami i monitorowania ich pracy przy użyciu poleceń przypominających zwykłą rozmowę.

Wygoda użytkowników na pierwszym miejscu

Pierwsza aplikacja mobilna do sterowania inteligentnym sprzętem AGD, która rozpoznaje polecenia w języku angielskim, wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy dostępną w Asystencie Google. Korzystając z tej aplikacji można sterować urządzeniami LG wyposażonymi w łącze Wi-Fi, takimi jak pralki, suszarki, lodówki, piekarniki, zmywarki, odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, itp. Aplikacja zapewnia niezrównaną wygodę w inteligentnym domu, ponieważ w odpowiedzi na jedno polecenie może wyświetlać w czasie rzeczywistym informacje o statusie wszystkich podłączonych urządzeń LG. Użytkownicy będąc w pracy mogą poprosić aplikację ThinQ o sprawdzenie czasu pozostałego do końca prania lub jadąc do domu zmienić ustawienie temperatury w klimatyzatorze – wszystko to bez konieczności przerywania bieżących czynności i spoglądania na ekran smartfona.

Inteligentne ostrzeganie i proponowanie rozwiązań

Aplikacja ThinQ wyświetla praktyczne informacje o cechach i funkcjach urządzeń, ostrzega użytkownika sugerując wykonanie czynności konserwacyjnych, a także proponuje sposoby rozwiązywania problemów. Wystarczy zapytać „Jak działa funkcja auto w oczyszczaczu powietrza?” lub „Co oznacza żółta kontrolka na lodówce?”, a aplikacja błyskawicznie udzieli odpowiedzi. Aplikacja ThinQ może nie tylko odpowiadać na najczęstsze pytania dotyczące użytkowania produktów. Potrafi też przygotować informacje o bieżącym użytkowaniu oraz udzielić użytecznych porad (te ostatnie dostępne na razie tylko w Korei).

Nieustannie dążymy do stworzenia systemu inteligentnego domu, który w wymierny sposób podwyższy komfort życia naszych klientów. Dzięki aplikacji mobilnej rozpoznającej mowę zbudowaliśmy ekosystem inteligentnego domu, w którym najważniejsza jest wygoda użytkowników.

Alice Ryu, szef pionu biznesowego smart home w dziale LG Home Appliance & Air Solution

Udoskonalona aplikacja ThinQ zostanie najpierw udostępniona w Korei jeszcze w tym miesiącu, następnie w Ameryce Północnej w czwartym kwartale bieżącego roku, natomiast użytkownicy z kluczowych krajów Europy będą mogli z niej korzystać w przyszłym roku.
źródło: LG

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: