Xiaomi Mi MIX 3 – wideorecenzja flagowego slidera

Mi Mix 3 to pierwszy telefon Xiaomi ze sliderem. Slider w Mi MIX 3 działa na zasadzie ruchu skalibrowanych neodymowych magnesów. Użytkując telefon możemy w pełni dostosować slider do indywidualnych potrzeb, np. korzystać z niego podczas odbierania połączeń lub uruchamiania wybranych funkcji i aplikacji.

Slider w Mi MIX 3 działa na zasadzie ruchu skalibrowanych neodymowych magnesów. Xiaomi zadbało o trwałość tej konstrukcji – testy laboratoryjne potwierdziły, że mechanizm działa sprawnie nawet po 300 000 cykli. Konstrukcja slidera nie tylko tworzy osobną przestrzeń dla przednich aparatów, ale przede wszystkim pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego ekranu. Zajmuje on niemal cały przedni panel urządzenia. Mi MIX 3 wyposażono w wyświetlacz FHD+ Samsung AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080, przekątnej 6,39 cala i proporcjach 19.5:9.

Mi MIX 3 wyposażony został w tylną podwójną kamerę 12MP + 12MP, która wykorzystuje czujniki użyte już wcześniej w modelu Mi 8. Ponadto, dzięki nowemu algorytmowi, został znacznie poprawiony tryb nocny aparatu.       W połączeniu z 4-osiową stabilizacją obrazu, aparat Mi MIX 3 jest najlepszym telefonem Xiaomi do robienia zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Tylny aparat umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K oraz wideo    w trybie „slow motion” 960 klatek na sekundę.

Przedni, podwójny aparat 24MP + 2MP obsługuje czujnik Sony IMX5676.    W trudnych warunkach oświetleniowych wykorzystuje technologię Super Pixel, która łączy informacje o czterech pikselach w jeden o wielkości 1.8µm. Drugi aparat 2MP przeznaczony jest do wykonywania zdjęć z efektem bokeh.

Źródło:  Technikalia TV

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Mix 3 – telefon ze sliderem, czy warto?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: