Jabra PanaCast – inteligentne rozwiązanie wideo już w sprzedaży w cenie 4 910 pln

Jabra wprowadza na rynek Jabra PanaCast – pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie wideokonferencyjne typu plug-and-play w rozdzielczości 4K z certyfikatem dla Microsoft Teams. Tym samym marka umacnia swoją pozycję w dziedzinie rozwiązań audio-wideo dedykowanych biznesowi. Ten wciągający, inteligentny system wideokonferencyjny, działający w czasie rzeczywistym, oferuje obraz panoramiczny 180 stopni, dzięki czemu zapewnia widoczność wszystkim osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Jabra PanaCast to znakomite wyposażenie dla nowoczesnych firm, ponieważ dostarczając obraz, dźwięk i niezbędne dane, zaspokaja krytyczne potrzeby współczesnej zdalnej współpracy opierającej się na przekazie wideo.

Portfolio Jabra zawsze koncentrowało się na rozwiązaniach zwiększających wydajność poprzez lepszą koncentrację, konwersację i współpracę. Dzięki Jabra PanaCast Jabra połączy wiedzę  w dziedzinie dźwięku z wiodącą technologią wideo, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia związane z prowadzeniem rozmów w niewielkich salach konferencyjnych.

Jabra PanaCast to pierwsze na świecie inteligentne urządzenie z panoramicznym obrazem i trzema kamerami o rozdzielczości 13 megapikseli, które współpracują ze sobą jako jedna, dzięki osadzeniu podstawowej technologii we wbudowanym procesorze Jabra PanaCast Vision. Rozwiązanie z wieloma kamerami zapewnia pełne panoramiczne pole widzenia o zasięgu 180 stopni, gwarantując naturalne wrażenia podczas prowadzenia rozmowy. Panoramiczny obraz pozwala każdemu uczestniczyć  w rozmowie w równym stopniu, promuje zdrową dyskusję i stymuluje prawdziwą współpracę pomimo dystansu dzielącego rozmówców.

Dźwięk i obraz dla całego pomieszczenia

Najnowocześniejsze aparaty i mikrofony Jabra PanaCast, technologia łączenia obrazów czwartej generacji  i oprogramowanie Intelligent Vision działają jako jeden system, aby zapewnić optymalną wydajność. Teraz każde pomieszczenie może być wykorzystane do przeprowadzenia wideokonferencji z panoramicznym wideo 4K. Jabra PanaCast umożliwia firmom korzystanie z pełnych przestrzeni konferencyjnych, obejmując o 40% większy obszar niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań wideo.

Inteligentne zarządzanie zasobami

Wbudowane technologie wykrywania osób Jabra PanaCast zapewniają możliwość inteligentnej analizy biznesowej poprzez przechwytywanie dokładnych informacji o użytkowaniu i obecności podczas wideokonferencji. W miarę jak systemy AV i IT stają się coraz bardziej zintegrowane, wzrasta potrzeba uzyskania dokładnych danych i wskaźników. Nowy Jabra PanaCast API umożliwi programistom i partnerom wysyłanie zapytań do systemu w celu uzyskania informacji w czasie rzeczywistym, takich jak dane dotyczące liczby osób uczestniczących w spotkaniu.

Zaawansowana sztuczna inteligencja wykorzystuje konwekcyjną sieć neuronową (CNN) do zliczania liczby osób w polu widzenia (do 12 metrów) i dostarcza dane liczbowe, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu, wykorzystania przestrzeni  i zarządzania zasobami, lub do zautomatyzowania zarządzania energią obiektów, takich jak monitory telewizyjne, oświetlenie, sprzęt do wideokonferencji i inne. Technologia będzie dostępna za pośrednictwem Jabra PanaCast API, kompatybilnego z systemem operacyjnym Windows, i może być używana na dużych obszarach, takich jak sale lekcyjne, audytoria i zgromadzenia ogólne.

René Svendsen-Tune, CEO w Jabra, powiedział: „Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Teraz pracownicy zdalni oraz uczestnicy zgromadzeni w małych salach konferencyjnych mogą wymieniać się informacjami jeszcze szybciej i pozostawać w bliższym kontakcie, dzięki wysokiej jakości wideo typu plug-and-play.”

Aktywacja niewielkich przestrzeni konferencyjnych

Wiodąca seria głośników konferencyjnych Jabra Speak może być zintegrowana z rozwiązaniami PanaCast, aby jeszcze bardziej zoptymalizować doświadczenie UC, umożliwiając użytkownikom prowadzenie wideo spotkań bez względu na to, gdzie się znajdują, bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Unikalna technologia Jabra oferuje mikrofon dookólny i dźwięk HD, zapewniając doskonałą słyszalność 360 ​​stopni                i odbierając dźwięki pod dowolnym kątem.

Jabra PanaCast stanowi wyjątkową wartość dla środowisk biznesowych, w których funkcjonują niewielkie przestrzenie konferencyjne, spełniając wszystkie kluczowe kryteria nowoczesnej współpracy wideo. Łatwo montuje się na wyświetlaczu cyfrowym lub na ścianie z dostępnym osprzętem montażowym. Połączenie USB pozwala na podłączenie dowolnego kompatybilnego urządzenia w celu natychmiastowej konfiguracji i możliwości zaaranżowania spotkania.

Jabra PanaCast jest kompatybilny z popularnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze, w tym Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit, BlueJeans i innymi, dzięki czemu użytkownicy mogą skorzystać z istniejących usług w ciągu kilku sekund, po prostu podłączając urządzenie do portu USB komputera.

„Chcemy rzucić wyzwanie rynkowi rozwiązań wideo i audio dzięki urządzeniu, które oferuje najlepszą jakość dźwięku, obrazu, a także dostarczanych danych. Pierwsze odpowiedzi z rynku są obiecujące: użytkownicy zgłaszają czterokrotny wzrost liczby wideokonferencji i prawie 20% skrócenie czasu trwania spotkań ”- powiedział dyrektor generalny Jabra, René Svendsen-Tune.


 

Logo_technosenior polecaNajważniejsze cechy i specyfikacje:

  • Prosta obsługa typu plug-and-play – wystarczy podłączyć kabel USB – nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie
  • 180-stopniowy obraz panoramiczny bezproblemowo integruje wideo z trzech kamer dzięki technologii łączenia obrazu w czasie rzeczywistym, wbudowanej w pokładowy procesor Jabra PanaCast Vision
  • Certyfikacja dla Microsoft Teams
  • Naturalne wciągające doświadczenie, które zapewnia wszystkim równorzędny udział w spotkaniu
  • Krystalicznie czysty dźwięk, który odbiera każdy głos w pomieszczeniu dzięki serii Jabra Speak
  • 0% zmarnowanej przestrzeni dzięki pierwszemu w branży systemowi wielu kamer
  • Produkty Intelligent Vision (AI) wyczuwają, przewidują i automatycznie dostosowują się, aby uczestnicy mogli skupić się na spotkaniu i dyskusji
  • Pierwszy w branży inteligentny zoom autonomicznie i stale optymalizuje pole widzenia, aby uwzględnić wszystkich w rozmowie
  • Jabra PanaCast Vivid 2.0 automatycznie dostosowuje właściwości obrazu, aby zoptymalizować wrażenia wideo w różnych warunkach oświetlenia
  • Najnowszy otwarty i oparty na standardach interfejs API zapewnia firmom i partnerom dane do tworzenia usług o wartości dodanej, które mogą pomóc zoptymalizować pracę, zautomatyzować zarządzanie przestrzenią / kalendarzem, umożliwić inicjatywy w zakresie zielonej energii, takie jak automatyczne wyłączanie nieużywanego sprzętu.

Dostępność i ceny

Światowa premiera Jabra PanaCast: 15 sierpnia

Produkt dostępny w kanale sprzedaży B2B w cenie 4 910 pln

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: