Yuneec Mantis G – dron 4K stabilizowany gimbalem do zastosowań w plenerze

Jak nadać unikalny wyraz swojemu profilowi w mediach społecznościowych, wykorzystując niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka w jakości 4K albo po prostu zachować momenty, emocje i wspomnienia z niepowtarzalnej perspektywy? Można to osiągnąć w krótkim czasie z pomocą nowego drona Mantis G firmy Yuneec. Dzięki składanemu i poręcznemu quadrocopterowi 4K firma Yuneec zapewnia swoim użytkownikom swobodne wykorzystanie swojej kreatywności – a to wszystko w przystępnej cenie.

Yuneec Mantis G

Ujęcia w jakości 4K i połączenie z mediami społecznościowymi

Najnowszy model serii Mantis posiada stabilizowaną gimbalem kamerę, która zapewnia płynne i stabilne zdjęcia. Pozwala ona nagrywać filmy w jakości do 4K oraz robić zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli. Jednym i drugim można podzielić się z przyjaciółmi i znajomymi bezpośrednio ze smartfona i aparatury sterującej, ponieważ model Mantis G posiada praktyczne połączenie z mediami społecznościowymi. W zaledwie kilku krokach można dostać się do serwisów społecznościowych i wypełnić je niepowtarzalnymi i indywidualnie zaprojektowanymi motywami. Model Mantis G w postaci złożonej ma bardzo poręczne wymiary, co w połączeniu z jego niewielką masą czyni z niego idealnego towarzysza na co dzień i w podróży.

Yuneec Mantis G

Intuicyjne sterowanie (głosowe) i duży zasięg

Ten lekki dron sterowany jest w całkiem prosty i intuicyjny sposób z poziomu własnego smartfona i kontrolera, znajdującego się w zestawie. Poręczny copter reaguje również na komendy słowne. Zapewnia to aplikacja Yuneec Pilot rozszerzona o nowe polecenia głosowe. Stabilną komunikację i transmisję sygnału między dronem a sterowaniem zapewnia nie tylko antena o zmodyfikowanych kształtach i redundantne częstotliwości (2,4 i 5 GHz), ale również nowo zaimplementowana funkcja Smart Streaming.

Wszechstronne tryby latania zapewniające niepowtarzalne wspomnienia

Aby użytkownicy mogli w swobodny sposób wykorzystać swoją kreatywność i chęć odkrywania, model Mantis G wyposażono w liczne praktyczne funkcje. Zaliczają się do nich między innymi inteligentne loty z użyciem kamery Smart Shot. W celu uruchomienia wystarczy wciśnięcie przycisku, który aktywuje zdefiniowane tryby. Doskonale nadają się zwłaszcza dla niedoświadczonych pilotów i zapewniają nawet początkującym użytkownikom uzyskanie w krótkim czasie wspaniałych ujęć. Kolejną cechą szczególną modelu Mantis G jest tryb Waypoint. Tutaj pilot może w oparciu o mapę określić dokładną trasę lotu, wyznaczając pojedyncze punkty trasy (waypoints). Dodatkowo model posiada praktyczną funkcję Visual Tracking. Dzięki niej Mantis G podąży za obiektem wszędzie. Kto z kolei chętniej lata całkowicie swobodnie albo chce odbyć lot z dużą prędkością  do 72 km/h, może to osiągnąć w całkiem prosty sposób dzięki różnym trybom latania modelu Mantis G.

Długi czas lotu i lokalizowanie drona

Maksymalny czas lotu wynoszący 33 minuty na jednym akumulatorze z pewnością zapewni wystarczającą ilość czasu, aby odkrywać świat z nowej perspektywy. Gdy czas pracy akumulatora zbliża się do końca, można w całkiem prosty sposób wrócić dronem Mantis G do punktu startowego, korzystając z funkcji Return Home. Alternatywnie pilot może też w każdym momencie zlokalizować swój sprzęt. Funkcja o nazwie Find the drone wskazuje sygnał GPS drona na mapie i ułatwia jego odnalezienie po lądowaniu.

Niezawodne oprogramowanie i bezpieczeństwo danych

Oprogramowanie Mantis G opiera się na kodzie Open-Source-PX4-Code, który słynie ze swojej stabilności i niezawodności. Dodatkowo zintegrowane strefy No Fly Zone zapobiegają temu, aby copter mógł wlatywać na tereny chronione, wokół międzynarodowych portów lotniczych. Ponadto można ograniczyć zasięg działania drona za pomocą wirtualnego ogrodzenia. Dzięki czujnikom GPS i ultradźwiękowym IPS, urządzeniem Mantis G można latać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Podobnie jak wszystkie drony Yuneec również model Mantis G nie przesyła na obce serwery żadnych filmów, zdjęć ani danych telemetrycznych.

Cena i dostępność

Cena drona Mantis G oraz jego dostępność w Polsce będzie dostępna w późniejszym czasie.

źródło: aeroMind

One thought on “Yuneec Mantis G – dron 4K stabilizowany gimbalem do zastosowań w plenerze

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: