IAA 2019: liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom została podwojona

TomTom, podczas targów IAA we Frankfurcie ogłosił, że liczba pojazdów poziomu 1, że liczba pojazdów poziomu 1 i poziomu 2* wyposażonych w mapy TomTom do automatycznej jazdy się podwoiła. Ponad 1 milion pojazdów – zarówno osobowych, jak i użytkowych – oraz wyprodukowanych przez wielu różnych producentów, znajduje się obecnie na drogach.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Od pomocy pojazdom użytkowym w bardziej wydajnej jeździe, po zapewnienie bezpieczeństwa samochodów osobowych na autostradzie – nasze mapy do automatycznej jazdy torują drogę do autonomicznej przyszłości”.

Dzięki korzystaniu z map firmy TomTom i pomaganiu kierowcom poprzez dawanie im ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, producenci samochodowi mogą uzyskać wyższe oceny Euro NCAP, organizacji oceniającej bezpieczeństwo pojazdów.

W marcu tego roku firma TomTom ogłosiła, że zawarła umowy z wieloma globalnymi producentami pojazdów w celu dostarczenia mapy wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

* Poziom 1 obejmuje automatyzację sterowania ruchem pojazdów w kierunku poprzecznym lub wzdłużnym, natomiast poziom 2 obejmuje automatyzację sterowania ruchem pojazdów w kierunku poprzecznym i wzdłużnym.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: