IAA 2019: TomTom prezentuje autonomiczny pojazd testowy

TomTom ogłosił dziś szczegóły dotyczące swojego w pełni autonomicznego pojazdu testowego. Ten wysoce zindywidualizowany samochód został zaprojektowany w celu przetestowania oraz udoskonalenia rozwiązań dla autonomicznej jazdy dostarczanych przez TomTom. Obejmuje to wiodące w branży mapy TomTom High Definition (HD), TomTom Roadagrams oraz usługę strumieniowego przesyłania map TomTom AutoStream.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Posiadanie własnego pojazdu autonomicznego jest kluczową przewagą, jeśli chodzi o rozwój technologii wymaganej do tworzenia bezpiecznej i komfortowej jazdy autonomicznej. Możemy stale testować naszą technologię mapowania na drogach, uzyskiwać wysokiej jakości dane na temat jej działania w wielu okolicznościach i od razu włączyć ją do naszego procesu tworzenia map opartego na sztucznej inteligencji”.

W nowym pojeździe wbudowano osiem skanerów laserowych, kamery stereo i sześć radarów. Ten obszerny zestaw umożliwia testowanie różnych konfiguracji czujników. Zapewniają one 360-stopniowy widok otoczenia pojazdu, a dane z tych czujników są przetwarzane i porównywane
z mapą HD TomTom, dzięki czemu pojazd może się dokładnie zlokalizować.

Mapa HD TomTom jest bardzo dokładnym i wysoce precyzyjnym obrazem drogi, w tym modeli pasów ruchu, geometrii pasa ruchu i znaków drogowych, z dokładnością do kilku centymetrów. Umożliwia ona zautomatyzowanym pojazdom precyzyjne zlokalizowanie się na drodze, zbudowanie szczegółowego modelu otaczającego środowiska, współpracując z czujnikami pojazdu oraz zaplanowanie trasy do destynacji.

Niedawno TomTom ogłosił, że zawarł umowy z wieloma globalnymi producentami samochodów, aby dostarczyć mapę o wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

Strijbosch dodał: „Już teraz jesteśmy naturalnym wyborem dla producentów samochodów, którzy chcą wdrożyć zautomatyzowane systemy kierowania pojazdami na skalę światową. Teraz, gdy możemy działać jeszcze szybciej w dziedzinie badań i rozwoju produktów, jeszcze bardziej podnosimy jakość naszej oferty”.

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą zobaczyć technologię, która zasila pojazd na stoisku TomTom.

źródło: TomTom 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: