IFA 2019: Huawei FreeBuds 3 – słuchawki douszne z dźwiękiem napędzanym układem Kirin A1

Podczas międzynarodowych targów IFA w Berlinie, Huawei zaprezentował najnowsze słuchawki douszne FreeBuds 3 True Wireless Stereo.  Słuchawki napędza autorski chipset Kirin A1, dzięki któremu użytkownicy mogą cieszyć się najwyższą jakością dźwięku oraz zaawansowaną redukcją hałasu.

 Inteligentny dźwięk: układ Huawei Kirin A1

Kirin A1 to pierwszy chipset Huawei zaprojektowany z myślą o słuchawkach bezprzewodowych. Mimo niewielkich rozmiarów – 4,3mm x 4,4mm – wyróżnia się dużą wydajnością i mocą. Kirin A1 łączy cyfrowe techniki przetwarzania dźwięku z precyzyjnym przetwornikiem o wysokiej czułości, który zapewnia spektakularną jakość muzyki i głosu.

Wykorzystanie układu Kirin A1 w słuchawkach FreeBuds 3 zapewnia wiodące w swojej klasie funkcje, takie jak stabilna łączność, ultra niskie opóźnienia i zaawansowane podejście do kontroli hałasów.

Jako pierwszy układ BT 5.1 i BLE 5.1, Kirin A1 wyróżnia się stabilnością łączności. W połączeniu z nową generacją algorytmu wyboru sygnału Bluetooth1, układ może dynamicznie identyfikować pasma częstotliwości, na które wpływa sygnał 2,4 GHz, taki jak Wi-Fi, i „przeskakiwać” do wolnego kanału. Pozwala to szybko dostosować się do zmian otoczenia i osiągnąć większe możliwości przeciwdziałania zakłóceniom.

Huawei FreeBuds 3

Własna, izochroniczna dwukanałowa łączność Bluetooth umożliwia przesyłanie bezprzewodowo dźwięku stereo do słuchawek, łącząc się z obydwoma jednocześnie, ale niezależnie. Opracowana przez Huawei technologia synchronizacji dwukanałowej pozwala odbierać dźwięk bezpośrednio z urządzenia praktycznie bez żadnych zakłóceń czy opóźnień. Słuchawki mogą być idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy szukają bezprzewodowego rozwiązania, ale oczekują natychmiastowych efektów dźwiękowych w czasie gry.

Układowi Kirin A1 towarzyszy zaawansowany Audio Digital Signal Processor, dzięki czemu wyróżnia się pod względem częstotliwości przetwarzania dźwięku, osiągając nawet 356 MHz.

 Dźwięk prosto ze studia nagrań

Huawei FreeBuds 3 to pierwsze słuchawki douszne TWS, które zapewniają redukcję hałasu zarówno w czasie wykonywania połączeń telefonicznych, jak i w czasie rzeczywistym2. Krystalicznie czysty dźwięk, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych, zapewni natomiast funkcja ANC (Active Noise Cancellation), którą można szybko uruchomić (i wyłączyć) stukając dwukrotnie lewą słuchawkę.

Odtwarzanie przez cały dzień

Etui, w który umieszczone są słuchawki FreeBuds 3 pozwala na bezprzewodowe ładowanie – zarówno za pomocą bezprzewodowej ładowarki, jak i bezprzewodowe ładowanie zwrotne przy pomocy smartfona3. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 4 godziny, a łącznie 20 godzin, jeśli są używane razem z etui ładującym4.

 

Product Photo - HUAWEI FreeBuds 3 (1)
Huawei FreeBuds 3

Nowy design

Konstrukcja słuchawek Huawei FreeBuds 3 pozwala na skupianie i modulację dźwięku. Rozwiązanie to, w połączeniu z możliwością dość głębokiego umieszczenia słuchawek w uchu, zapewnia zauważalną poprawę jakości dźwięku.

Huawei FreeBuds 3 wyróżniają się dodatkowo wąskim i smukłym krojem o zaokrąglonych krzywiznach i naturalnej otwartej konstrukcji. Dzięki temu są wygodne i stabilne trzymają się w uchu przez wiele godzin. Ich etui jest utrzymane w podobnym minimalistycznym wzornictwie i zostało zaprojektowane tak, aby wygodnie mieściło się w kieszeni i pozwalało na wygodne wyjmowanie i wkładanie słuchawek.

Słuchawki będą dostępne w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

  1. Aktualizacja HOTA wspiera dwukanałową, zsynchronizowaną transmisję dźwięku.
  2. Dane oparte na wynikach testu przeprowadzonego w laboratorium HUAWEI. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od wielkości ucha użytkownika, budowy kanału słuchowego, sposobu noszenia słuchawek, a także stanu żucia.
  3. Ładownie zwrotne działa tylko na smartfonach Huawei wyposażonych w tę funkcję i wymaga włączonej ładowarki.
  4. Dane oparte na wynikach testu przeprowadzonego w laboratorium HUAWEI. W warunkach domyślnych aktywna redukcja hałasu nie jest włączona, poziom głośności ustawiony jest na 50%, włączony jest tryb AAC. Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od głośności, źródła dźwięku, zakłóceń otoczenia, cech produktu i nawyków użytkownika.

One thought on “IFA 2019: Huawei FreeBuds 3 – słuchawki douszne z dźwiękiem napędzanym układem Kirin A1

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: