Reklamy

IFA 2019: kolejne innowacje HONOR dla osób niedowidzących – PocketVision

Globalna marka smartfonów HONOR ogłosiła dziś wprowadzenie PocketVision, czyli aplikacji opartej na sztucznej inteligencji, która ułatwia czytanie osobom niedowidzącym i słabowidzącym. Komunikat wygłoszony dzisiaj podczas konferencji technologicznej IFA jest częścią zobowiązania firmy do tworzenia innowacyjnych technologii, które mają pomóc konsumentom w prowadzeniu wygodniejszego życia. Dodatkowo flagowiec marki – HONOR 20 Pro – będzie dostępny w nowym kolorze. Nastąpi aktualizacja oprogramowania z automatyczną regulacją poziomu ISO w oparciu o warunki oświetlenia otoczenia. Ogłoszono również dostępność wersji beta EMUI 10.0 / Magic UI 3.0.

W HONOR angażujemy się w wykorzystywanie technologii dla dobra społecznego, umożliwiając jednostkom prowadzenie bardziej holistycznego, inteligentnego życia” – powiedział Sam Yuan, wiceprezydent HONOR Europe. Dodał również: „Cieszymy się z wprowadzenia PocketVision, umożliwiając osobom niedowidzącym prowadzenie bardziej niezależnego życia. Ulepszony HONOR 20 Pro może pochwalić się nowym EMUI 10/Magic UI 3.0, który zapewni płynniejszą i inteligentniejszą obsługę. Nowa wersja kolorystyczna Icelandic Frost z pewnością sprawi, że smartfon będzie wyróżniał się z tłumu”.

HONOR PocketVision – aplikacja dla osób niedowidzących

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie marka HONOR przedstawiła PocketVision – aplikację, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię poczwórnej kamery HONOR 20 Pro, aby pomóc osobom niedowidzącym w czytaniu tekstów. Innowacja, opracowana przez Eyecoming i HONOR, oferuje trzy kluczowe opcje: tryb zamiany tekstu na mowę, tryb powiększenia oraz tryb negatywu. Aby zwiększyć świadomość na temat barier, jakie napotykają osoby niewidome i niedowidzące, HONOR nawiązał współpracę z organizacją charytatywną Royal National Institute of Blind People (RNIB), która wspiera osoby z zaburzeniami widzenia. PocketVision można pobrać za darmo już dziś w aplikacji Huawei AppGallery. Dostępne są wersje w językach: angielskim, portugalskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i chińskim.

 

Nowa aktualizacja i nowy kolor

HONOR zaprezentował także nowy kolor modelu HONOR 20 Pro – Icelandic Frost, który jest inspirowany wspaniałością Jökulsárlón – jeziora w południowej Islandii powstającego z topniejącego lodowca. Wyposażony w pierwszy na świecie holograficzny design HONOR 20 Pro w islandzkiej wersji kolorystycznej lśni jak diament. Ponadto nowa aktualizacja EMUI 10.0/Magic UO 3.0 (wersja beta) będzie dostępna w czwartym kwartale i zostanie uaktualniona przez HOTA. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy będą mogli cieszyć się zupełnie nowym interfejsem użytkownika Morandi Palette, który oferuje szeroki wybór kolorów. Dostępna będzie również nowa opcja trybu ciemnego, która ma zapewnić większy komfort użytkowania.

HONOR 20 Pro nadal zbiera pozytywne recenzje od mediów i partnerów branżowych. Wysoka pozycja w rankingu DxOMark (obecnie 3 miejsce) to potwierdzenie świetnej jakości aparatu na tle konkurencji w branży. Ostatnio model otrzymał również nagrodę  EISA (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) w kategorii Lifestyle Smartphone 2019–2020. Stowarzyszenie pochwaliło HONOR 20 Pro za „hipnotyzujące wykończenie ze szkła gradientowego 3D z aluminiową ramą i wyjątkową baterią 4000 mAh”. Uznano również, że „ustawienie czterech kamer z tyłu oznacza niezapomniane zdjęcia dzięki 48-megapikselowemu czujnikowi do niesamowitych zdjęć nocnych, 8-megapikselowemu czujnikowi do zdjęć teleobiektywem, 16-megapikselowemu czujnikowi do ultra-szerokich oraz 2-megapikselowemu czujnikowi do zdjęć makro”. Dodatkowo wszystkie te funkcje są w przystępnej i atrakcyjnej cenie.

Plany na przyszłość

HONOR przedstawił strategię IoT pod nazwą „1 + 8 + N”, co oznacza jeden smartfon HONOR, osiem kategorii urządzeń wewnętrznych i szeroką gamę produktów towarzyszących. Pojawią się też nowe akcesoria – m.in. opaska Band 5 wykorzystywana do dokładnego pomiaru tętna, monitorowania snu czy śledzenia czasu ćwiczeń. Podczas konferencji deweloperów Huawei w 2019 r. zeszłym miesiącu HONOR zaprezentował swój pierwszy inteligentny ekran – HONOR Vision, który jest wyposażony w procesor Honghu 818, aparat wspierany sztuczną inteligencją i NPU oraz flagowy procesor Wi-Fi.

HONOR jest marką technologiczną kochaną przez młodych ludzi na całym świecie, a my dążymy do tego, aby umożliwić młodym ludziom realizację ich pasji. Wyposażony w najlepsze w swojej klasie oprogramowanie i sprzęt, HONOR rozwija gamę innowacyjnych produktów, w tym smartfonów i urządzeń domowych” – podsumował George Zhao, prezydent HONOR.

źródło: HONOR

Reklamy


Categories: Aplikacje, Rynek, Wydarzenia

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: