IFA 2019: Sony WI-1000XM2 – słuchawki z pałąkiem na szyję i doskonała jakość dźwięku

Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty o słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000XM2. Ten nowy model łączy znakomitą jakość dźwięku z zaawansowaną technologią osłabiania zewnętrznego hałasu.

Nowy poziom ciszy

Słuchawki WI-1000XM2 pomysłowo przechwytują, tłumią i blokują zewnętrzne dźwięki, pozwalając zanurzyć się w samej muzyce. Ich stabilna, dobrze dopasowana konstrukcja z wygiętymi wkładkami dousznymi przeciwdziała przedostawaniu się zewnętrznych dźwięków. Dźwięki te są rejestrowane przy użyciu technologii dwóch czujników hałasu, a następnie eliminowane przez procesor osłabiania hałasów HD Sony QN1. Dzięki funkcji kompensacji ciśnienia atmosferycznego system efektywnie tłumi hałas na przykład w kabinie samolotu. Oznacza to, że dźwięk słuchany w trakcie lotu na dużej wysokości brzmi idealnie czysto i wyraźnie.

WI-1000XM2

Luksusowy dźwięk

Mimo małych wymiarów model WI-1000XM2 jest źródłem wyjątkowego dźwięku. W każdej słuchawce znajduje się hybrydowy przetwornik akustyczny HD złożony z 9-milimetrowego przetwornika dynamicznego oraz przetwornika Balanced Armature. Umożliwia to reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości, od głębokiego basu po delikatne tony wysokie. Wbudowany procesor osłabiania hałasów HD QN1 wykorzystuje 32-bitowy system przetwarzania sygnału audio, przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej jakości i wzmacniacz słuchawkowy. Zapewnia duży odstęp sygnału od szumu i niski poziom zniekształceń, co przekłada się na lepszą jakość odtwarzanej muzyki. Z kolei system DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine HX) optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3, zapewniając jakość zbliżoną do dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

WI-1000XM2

Komfort przy słuchaniu

Słuchawki WI-1000XM2 są wygodne w noszeniu. Mają elastyczny, silikonowy pałąk na szyję zapewniający dobrze przyleganie i mniejsze obciążenie. Wygięte wkładki wchodzą głęboko do uszu i zapewniają komfort nawet przy całodniowym słuchaniu.

Nowe wrażenia przy słuchaniu

Słuchawki WI-1000XM2 są wyposażone w wydajny akumulator, który wystarcza nawet na 10 godzin słuchania[1]. Dzięki funkcji szybkiego ładowania 10-minutowe podłączenie do źródła energii zapewni aż 80 minut odtwarzania.

Intuicyjną obsługę słuchawek WI-1000XM2 umożliwia moduł sterujący. Znajdujący się na nim mikrofon pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne z wolnymi rękami oraz poprawia jakość tych rozmów. Po skończonym słuchaniu magnetyczne wkładki douszne można złączyć i zapobiec splątaniu kabli. Do noszenia słuchawek służy pokrowiec z wysokogatunkowej tkaniny, w którym mieści się także przewód audio, przewód USB i przejściówka do pokładowego systemu rozrywkowego.

WI-1000XM2

Słuchawki WI-1000XM2 mają funkcję Adaptive Sound Control automatycznie dostosowującą ustawienia dźwięku do aktywności użytkownika. Zgodność z Asystentem Google oraz asystentem Amazon Alexa[2] pozwala planować dzień, komunikować się z przyjaciółmi, uzyskiwać informacje, zapisywać przypomnienia itp. Współpraca z aplikacją Sony | Headphones Connect daje możliwość dostosowania ustawień muzyki do własnych preferencji.

Słuchawki WI-1000XM2 trafią do sklepów w styczniu 2020 r.

[1] Przy połączeniu przez BLUETOOTH® i włączonym osłabianiu hałasów.

[2] Wymagana jest aplikacja Sony | Headphones Connect oraz zmiana funkcji przypisanej do przycisku własnego. Google jest znakiem towarowym Google LLC. Amazon, Alexa oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych. Asystent Google i asystent Alexa nie są dostępne we wszystkich językach i krajach/regionach.

źródło: Sony

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: