Reklamy

SES – transmisje na żywo dzięki synchronizacji przekazów satelitarnych i OTT

Najnowsze rozwiązanie SES, które zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na targach IBC2019 w Amsterdamie, umożliwia synchronizację transmisji over-the-top (OTT) i satelitarnej. Rozwiązanie polega na dostarczeniu sygnału IP do platform OTT z szybkością łącza satelitarnego, by zapewnić jak najlepsze wrażenia z oglądania transmisji na żywo. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Satellite and OTT in sync (synchronizacja transmisji satelitarnej i OTT).

Wyzwaniem stojącym przed SES było uniknięcie nawet kilkusekundowego opóźnienia w transmisji przekazu na żywo oglądanego na różnych ekranach, które może zepsuć to doświadczenie. Unikatowe rozwiązanie SES gwarantuje nadawcom, że ich klienci będą mogli w pełni cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami podczas śledzenia swoich ulubionych wydarzeń.

Opracowane przez SES rozwiązanie Satellite and OTT in sync przejmuje sygnał źródłowy kierowany do satelity i dystrybuuje go poprzez IP równolegle z przekazem satelitarnym. Dzięki zastosowaniu kodowania o niskich opóźnieniach i dodatkowych rozwiązań wprowadzanych do strumienia IP u źródła, możliwe jest dostarczanie treści do platform OTT synchronicznie z sygnałem satelitarnym. Technika ta eliminuje kilkusekundowe opóźnienia pomiędzy tradycyjnym przekazem telewi­zyjnym a innymi rozwiązaniami OTT o niskich opóźnieniach lub tradycyjnymi transmisjami OTT.

– W dzisiejszych czasach nadawcy dążą do rozwijania swojej oferty, zapewniając odbiorcom możliwie najlepsze doświadczenia podczas śledzenia transmisji na żywo. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku sportów premium. Gdy kibic ogląda ważny mecz na platformie OTT i słyszy okrzyki tłumu dobiegające z baru po drugiej stronie ulicy, z pewnością odczuwa spore rozczarowanie – mówi Ferdinand Kayser, CEO SES Video. – SES, jako dystrybutor hybrydowych treści wideo, może przetwarzać kontentu źródła zarówno na potrzeby transmisji satelitarnej, jak i OTT, pomagając nadawcom zapewnić odbiorcom unikatowe, spójne i satysfakcjonujące wrażenia.

SES jest liderem branży z globalnym zasięgiem obejmującym ponad 355 milionów gospodarstw domowych posiadających odbiornik telewizyjny (co odpowiada 1 miliar­dowi osób). Spółka transmituje ponad 8,2 tys. kanałów drogą satelitarną. Aktualnie, po niedawnej integracji spółki zależnej MX1 z SES Video, SES zarządza ponad 525 kanałami i zapewnia ponad 8,4 tys. godzin strumieniowej transmisji wideo drogą elektroniczną, w tym ponad 620 godzin transmitowanych na żywo wydarzeń i imprez sportowych premium dziennie. Wprowadzenie na rynek ujednoliconego rozwiązania w zakresie infrastruktury wideo i usług oznacza, że SES przyspieszy wdrożenie hybrydowych linearnych i nielinearnych usług oraz rozwiązań o zasięgu globalnym.

źródło: SES

Reklamy


Categories: Rozrywka 50+, Rynek, Technologia, Telewizja

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: