IAA 2019: TomTom Navigation zintegrowana z Microsoft Connected Vehicle Platform

TomTom (TOM2) ogłosił, że jego nawigacja została zintegrowana z Microsoft Connected Vehicle Platform. Dane dotyczące wykorzystania nawigacji i diagnostyki mogą być przesyłane z pojazdów do Microsoft Azure. Następnie będą one wykorzystywane przez producentów samochodów do generowania informacji w celu świadczenia usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz podejmowania bardziej świadomych decyzji projektowych i inżynieryjnych. To inteligentne pozyskiwanie danych obejmuje również informacje o ruchu drogowym i usługi map HD – może być również wykorzystywane w pojazdach z aplikacjami nawigacyjnymi, a także w kontekście autonomicznej jazdy.

Cees van Dok, Chief Product Officer, TomTom, wyjaśnia: „Nasza integracja z Microsoft Connected Vehicle Platform oznacza, że producenci samochodów mogą z łatwością uzyskać dostęp do precyzyjnych i wiarygodnych danych dotyczących nawigacji i zachowania podczas jazdy, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad ochrony prywatności. Dane te mogą być na przykład wykorzystane do dokładniejszego przewidywania zasięgu pojazdu elektrycznego w oparciu o zachowanie podczas jazdy i zaplanowaną trasę lub do opracowania, w oparciu o zachowanie nawigacyjne, jaki pakiet nawigacji online byłby najbardziej odpowiedni dla kierowcy. Są to przełomowe informacje dla producentów OEM”.

W grudniu 2016 roku firma TomTom udostępniła swoje usługi lokalizacyjne platformie Azure, a w lutym 2019 roku obie firmy ogłosiły, że TomTom został wybrany jako dostawca danych lokalizacyjnych dla rozwiązań Microsoft, w tym Azure Maps, Bing, Cortana, Windows i przyszłych ofert.

Tara Prakriya, Partner Group Program Manager of Microsoft Connected Vehicle Platform and Mobility w Microsoft komentuje: „Microsoft Connected Vehicle Patform oferuje rozwiązania z zakresu telematyki, systemu infotainment, danych z czujników połączonych z chmurą, które skutecznie rozwiązują zarządzanie różnymi systemami w zakresie skalowania, bezpieczeństwa i niezawodności. Cieszymy się, że możemy uwzględniać informacje pochodzące z nawigacji TomTom w MCVP”.

źródło: TomTomCategories: Rynek, Wydarzenia

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: