Reklamy

IFA 2019: Sony XAV-AX8050D i XAV-1500 – bezpieczna jazda bez rozpraszania uwagi

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty dwóch nowych radioodtwarzaczy samochodowych. Modele XAV-AX8050D i XAV-1500 są wyposażone w niezwykle zaawansowane wyświetlacze, a dzięki dużej funkcjonalności zwiększają wygodę użytkowania i bezpieczeństwo jazdy.

XAV-AX8050D: czytelny obraz na przeciwodblaskowym ekranie z czułym panelem dotykowym

Radioodtwarzacz XAV-AX8050D wyposażony jest w 8,95-calowy, przeciwodblaskowy wyświetlacz z panelem dotykowym, dzięki któremu wybieranie utworu lub sprawdzanie trasy na mapie nie odwraca uwagi kierowcy od sytuacji na drodze.

Ekran radioodtwarzacza XAV-AX8050D montuje się na specjalnym, wytrzymałym uchwycie, który pozwala dopasować nachylenie, wysokość i głębokość do właściwości pojazdu i upodobań kierowcy[2]. Nowy produkt Sony zapewnia wygodę i łatwość obsługi, przez co ułatwia skoncentrowanie się na jeździe.

Projektanci nowego modelu skupili się na dwóch aspektach: bezpieczeństwie i innowacyjności. Zmniejszenie wymaganego nacisku przy obsłudze dotykowej i poprawa czytelności obrazu umożliwiły błyskawiczne uzyskiwanie informacji — bardzo ważne dla kierowcy.

Sony XAV-AX8050D

Ulepszona łączność ze smartfonem

Technologia Apple CarPlay w modelu XAV-AX8050D ściśle integruje iPhone z wyświetlaczem i elementami sterującymi radioodtwarzacza. Można więc rozmawiać przez telefon, wybierać utwory do odtworzenia, wysyłać i odbierać wiadomości, wyznaczać optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego ruchu — a wszystko to bez odrywania wzroku od drogi. Apple CarPlay obsługuje także aplikacje nawigacyjne innych producentów. Dla użytkownika oznacza to większy wybór narzędzi, które ułatwią mu dotarcie do celu[3].

Radioodtwarzacz XAV-AX8050D wyposażono też w technologię Android Auto™, stworzoną z myślą o użyciu wyświetlacza radioodtwarzacza do bezpiecznej i wygodnej obsługi smartfona. Jednym z elementów tej technologii jest asystent Google, pozwalający kierowcy utrzymać koncentrację, pozostać w kontakcie ze światem i zapewnić sobie rozrywkę przy użyciu komend głosowych — bez odrywania wzroku od drogi i zdejmowania rąk z kierownicy[4].

WebLink™ Cast — WebLink to odznaczająca się niewielkimi wymaganiami platforma dostarczająca aplikacje, zaprojektowana specjalnie do użytku w pojazdach i umożliwiająca podłączanie urządzeń z systemami Android i iOS. Jej unowocześniona wersja pozwala przesyłać zawartość ekranu smartfona na wyświetlacz radioodtwarzacza XAV-AX8050D, dzięki czemu kierowca ma zapewniony szybki i niezawodny dostęp do informacji i rozrywki (wymagana jest aktualizacja wewnętrznego oprogramowania)[5].

Sony XAV-AX8050D

Dźwięk na miarę

Radioodtwarzacz XAV-AX8050D jest wyposażony w wysokiej jakości system optymalizacji dźwięku. Umożliwia on wybieranie własnych ustawień w celu dostosowania pola dźwiękowego do indywidualnych preferencji.

System DSO (Dynamic Stage Organizer) generuje pełniejszy dźwięk, symulując obecność głośników w desce rozdzielczej. Dzięki technologii EXTRA BASS™ wyraźny dźwięk z głębokim, mocnym basem przebija się przez odgłosy silnika niezależnie od ustawionej głośności. Funkcja ta pozwala dobrać poziom basu do aktualnego nastroju i osobistych upodobań[6].

Radioodtwarzacz XAV-X8050D obsługuje też pliki audio w formacie FLAC, w którym dźwięk poddawany jest kompresji bez najmniejszego obniżenia jakości. Maksymalna rozdzielczość bitowa nagrań z takich plików wynosi 24 bity, a częstotliwość próbkowania — 48 kHz[7].

Radioodtwarzacz XAV-X8050D jest wyposażony w trzy wyjścia o podwyższonym poziomie napięcia (5 V). Dają one możliwość podłączenia wzmacniacza mocy i uzyskania czystszego dźwięku z ograniczonymi zakłóceniami.

Sony XAV-AX8050D

Bogaty zestaw znakomitych funkcji

Zaletą radioodtwarzacza XAV-X8050D jest szybkie uruchamianie: urządzenie osiąga gotowość do pracy niemal od razu po włączeniu zapłonu[8].

Radioodtwarzacz pozwala oglądać na wyświetlaczu obraz z zainstalowanej w samochodzie kamery cofania oraz dostosować linie pomocnicze, które ułatwiają bezpieczne cofanie.

Sony XAV-1500

XAV-1500: nowe wrażenia przy prowadzeniu pojazdów

Radioodtwarzacz XAV-1500 jest wyposażony w technologię WebLink™ Cast, służącą do wyświetlania zawartości ekranu smartfona. Po nawiązaniu łączności Bluetooth dostępne stają się także funkcje telefonowania w trybie głośnomówiącym oraz strumieniowego przesyłania muzyki.

6,2-calowy, przeciwodblaskowy wyświetlacz dotykowy wymaga mniejszej siły nacisku i zapewnia lepszą widoczność obrazu. Sam radioodtwarzacz zajmuje mało miejsca, co w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją nadaje wnętrzu pojazdu elegancki wygląd.

Sony XAV-1500

Technologia EXTRA BASS™ zapewnia czysty, dynamiczny dźwięk intensywnego basu niezależnie od poziomu głośności. W uzyskaniu mocnego brzmienia o wysokiej jakości pomaga także system DSO (Dynamic Stage Organizer), 10-pasmowy korektor oraz zgodność z plikami audio w formacie FLAC.

Sony XAV-1500

Radioodtwarzacz XAV-1500 wyróżnia się krótkim czasem uruchamiania: jest gotowy do pracy szybko po włączeniu zapłonu. Współpracuje też z kamerą cofania i pozwala dostosowywać linie zwiększające bezpieczeństwo przy cofaniu.

Sony XAV-1500

Sprzedaż radioodtwarzacza XAV-AX8050D oraz XAV-1500 rozpocznie się w listopadzie 2019 r.

 [1] Weblink jest zastrzeżonym znakiem towarowym Abalta Technologies Inc. w Stanach Zjednoczonych i znakiem towarowym w innych krajach. Zgodność z aplikacją może zależeć od regionu. Informacje o wymaganych systemach operacyjnych smartfonów są podane pod adresem https://www.abaltatech.com/weblinkfaq.

[2] Urządzenie należy zainstalować tak, by nie utrudniało dostępu do fabrycznego wyposażenia pojazdu i nie ograniczało pola widzenia kierowcy.

[3] Apple, iPad, iPhone, iPod i iPod touch są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

[4] Google i Android Auto są znakami towarowymi Google LLC.

[5] Wprowadzenie technologii WebLink™ w radioodtwarzaczu XAV-AX8050D nastąpi w ramach przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Szczegóły podano pod adresem https://www.sony.net/SonyInfo/Support/.

[6] EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

[7] Właściwość dekodowanego pliku. Reprodukcja odbywa się poprzez konwersję do formatu Linear PCM 44,1 kHz / 24 bity.

[8] Poniżej 6,5 sekundy. Czas zmierzony w przybliżeniu, do chwili pojawienia się komunikatu ostrzegawczego.

Sony

Reklamy


Categories: Bez kategorii

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: