Premiera Apple iPhone 11 – przedsprzedaż już 13 września

Apple w kalifornijskim mieście Cupertino dziś zaprezentował nowe iPhone’y 11. Wśród najważniejszych zmian eksperci wymieniają trzy obiektywy w aparacie oraz nowe oprogramowanie. Wśród najważniejszych zmian eksperci wymieniają trzy obiektywy w aparacie oraz nowe oprogramowanie. Gdzie można obejrzeć transmisję na żywo?

Dla zainteresowanych link Tutaj. W tym roku przekaz na żywo z prezentacji iPhone 11 będzie też dostępny także na YouTube.

iPhone 11 – co nowego?

Spekulacji w chwili obecnej jest bardzo dużo, a nowych informacji przybywa każdego dnia. Z wszystkich dostępnych nieoficjalnych informacji wynika, że tegoroczne modele marki Apple mają być nowym odzwierciedleniem urządzeń, które mogliśmy podziwiać w ubiegłym roku. Oczekuje się, że Apple pokaże nowy model w trzech wariantach – iPhone XS, XS Max i XR. Smartfony mają otrzymać dokładnie takie same rozmiary co ich poprzednicy, wygląd będzie bardzo zbliżony, lekko zaokrąglone rogi wyświetlacza, całkiem spore, ale jednak charakterystyczne dla Apple ramki oraz wcięcie z góry ekranu na przednią kamerę.

iPhone 11 Pro i 11 Pro Max mają mieć przekątną ekranu dotykowego OLED 5,8 i 6,5 cala – a model iPhone 11 o przekątnej 6,1 cala. Nieoficjalnie wiemy też, że trzy modele iPhone 2019 będą zasilane 7nm układem A13 Bionic, z najnowszą wersją systemu operacyjnego iOS 13 do którego moc będzie dostarczać ulepszona o od 5 do 20% bateria. Ponadto jeden z trzech wariantów ma współpracować również z rysikiem Apple, dostępnym w iPadach. Największą różnicę stanowić będzie aparat i nowe ułożenie obiektywów z tyłu smartfona Apple.  Jeżeli dostępne informacje okażą się prawdą to już niedługo w sprzedaży dostępne będą pierwsze iPhony, w których ujrzymy aparat w kształcie kwadratu z trzema, lub dwoma kamerkami. Ponoć nowa konstrukcja aparatu miałaby umożliwić zastosowanie nowych funkcji oraz wprowadzenie ulepszonych obiektywów. W rozszerzonej wersji iPhone 11 ma mieć trzy obiektywy – dwa szerokokątne i jeden teleobiektyw, pozwalający na optyczny zoom. W podstawowej wersji telefon ma mieć dwa obiektywy.  Nowy aparat fotograficzny ma być dużo dokładniejszy, dzięki opcji Time of Flight. Trójwymiarowa kamera ma opierać swoje działanie na pomiarze czasu przemieszczania światła.

Plotki się potwierdziły 

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max 

Wyświetlacze montowane w iPhone 11 Pro i 11 Pro Max nie zmieniły się. To matryce OLED o przekątnej 5,9 cala i 6,5 cala z gęstością pikseli 458 ppi. Rozdzielczość pozostaje zatem bez zmian. Wykorzystane panele ekranu OLED o nazwie Super Retina XDR cechują się kontrastem 2mln:1 i jasnością 1200 Nitów.  

Urządzenia wyposażono w system trzech 3 kamer o rozdzielczości 12 MP każda – teleobiektyw umożliwia dwukrotny zoom, a soczewka ultraszerokokątna zapewnia dwukrotnie szersze pole widzenia (120 stopni) w porównaniu do podstawowego obiektywu.  Nowa funkcja Deep Fusion sprawia, że smartfon robi  jednocześnie 9 zdjęć i łączy je w jedno, aby uzyskać obraz o bardzo dużej szczegółowości.

Procesor A13 Bionic stworzony został z myślą o uczeniu maszynowym, poprawione tranzystory w architekturze 7 nm pozwalają zaś na oszczędności w zużyciu energii. iPhone 11 Pro działa o 4 godziny dłużej niż XS, a 11 Pro Max —  5 godzin dłużej od poprzednika. I  jeszcze jedna innowacja – Apple dołożył do pudełko ze smartfonem mocniejszą ładowarkę o mocy 18 Watt.

Apple iPhone 11 Pro – przedsprzedaż już 13 września od godziny  14:00. Dostępny od 20 września w cenie od 5199 zł. iPhone 11 Pro Max  od 5699 zł. Dla zainteresowanych wszystko na jego temat: Tutaj

iphone11

Apple iPhone 11 ma 6,1-calowy wyświetlacz. Z tyłu urządzenia umieszczono szerokokątny obiektyw 12 MP oraz drugą soczewkę ultraszerokokątna (także 12 MP). Wspólnie umożliwiają one dwukrotny zoom optyczny, oprogramowanie pozwala zaś na płynne przełączanie między soczewkami w aplikacji.  Ponadto, Apple poprawił algorytmy tworzenia zdjęć z kilku ujęć i dodał oddzielny tryb nocny. iPhone 11 działa na nowym procesorze Apple A13 Bionic. Według Apple zaprezentowany we wtorek procesor A13  to najszybszy procesor i akcelerator grafiki dostępny w telefonie komórkowym.

iPhone 11 dostępny od 20 września w cenie od 3599 zł. Pełna specyfikacja: Tutaj

źródło: Apple

Filmy z konferencji

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: