IFA 2019: TCL wprowadza do Europy trzy innowacyjne serie telewizorów

Firma TCL, wiodący producent elektroniki użytkowej i jeden z dwóch największych globalnych producentów odbiorników telewizyjnych na świecie, zapowiedziała plany wprowadzenia trzech nowych serii telewizorów, mających zapewnić klientom inteligentne i jeszcze bogatsze doświadczenia rozrywki. Na targach IFA 2019 TCL pokazała także ofertę elektroniki użytkowej dla Europy, poszerzoną o wprowadzane pod marką firmy klimatyzatory, lodówki, pralki i inne produkty.

Zaprezentowane modele telewizorów bazują na zintegrowanej platformie TCL „AI-IN”, proponującej wiele różnych scenariuszy obsługi, opartych o technologie sprzętowe i oprogramowanie. Dzięki TCL AI-IN, za pomocą funkcji kontroli głosowej użytkownicy mogą zlecać inteligentnym urządzeniom domowym wykonanie najróżniejszych czynności, korzystając przy tym maksymalnie z możliwości głosowych i video posiadanego odbiornika TCL.

W zaprezentowanej na Targach IFA 2019 ofercie znalazła się flagowa seria TCL 4K X10: propozycje obejmują nie tylko pierwsze telewizory Mini LED z Android TV, ale także najcieńsze na świecie odbiorniki Direct LED. Ponadto firma przedstawiła cienki jak brzytwa telewizor TCL serii X81 4K QLED oraz ultra-cienki odbiornik TCL EC78 z technologią 4K HDR Pro. Telewizory z wszystkich trzech serii posiadają wbudowany soundbar Onkyo oraz system Android TV. Pojawią się w Europie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Nowy telewizor Mini LED serii TCL X10: pierwszy taki odbiornik z technologią wyświetlania nowej generacji

Telewizor Mini Led serii TCL X10

Flagowa seria TCL X10 łączy w sobie funkcję podświetlenia Direct Mini LED, technologię obrazowania Quantum Dot oraz technologię wyświetlania 4K HDR Premium z Dolby Vision i HDR10+. Daje ona więc gwarancję wyrazistych kontrastów i nieskończonej palety barw. Odbiorniki wyposażono w najinteligentniejszy z systemów telewizyjnych: Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Dostęp do treści można uzyskać bezprzyciskowo, przez kontrolę głosową.

Wraz z zastosowaniem modułu świetlnego TCL Mini, parametry takie jak: kontrast, szczegół, jakość obrazu bliska rzeczywistości czy paleta barw HDR wkraczają na nowy poziom. Ponieważ moduł zawiera ponad 15 000 ultra-cienkich lampek LED rozmieszczonych w 768 ośmiu strefach przyciemniania, telewizor serii X10 będzie wyświetlał jasne biele, ciemne czernie – bez efektu „halo”, a detale odda w żywych barwach standardu HDR. Technologia Quantum Dot zapewni niezrównaną kolorystkę – 100% nasycenia w standardzie DCI-P3 przy 1500 nitach luminacji, a dzięki wykorzystaniu rodzimej matrycy 100Hz nawet przy szybko zmieniających się ujęciach obraz zachowa idealną jakość.

W serii X10 zaproponowano również technologię imersji dźwiękowej Dolby Atmos oraz kinową jakość dźwięku uzyskiwaną z zastosowaniem soundbaru  Onkyo. Ultra-cienki kształt i brak ramy sprawiają, że odbiorniki serii stanowią eleganckie i trwałe dzieło sztuki rzemieślniczej, gwarantujące jednocześnie najlepszą jakość obrazu i wspaniały design.

Seria TCL X81: redefinicja wizerunku telewizora   

TCL X81

Telewizory serii TCL X81 mają cieniutką, szklaną obudowę i zapewniają jakość obrazu w rozdzielczości 4K HDR Premium, a oprócz  tego: Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ oraz system Android Smart TV z wbudowaną funkcją Google Assistant. Warto jeszcze wspomnieć o zintegrowanej kontroli głosowej oraz o wyjątkowych immersyjnych doświadczeniach dźwiękowych Dolby Atmos, gwarantowanych klientom przez system nagłośnienia Onkyo 2.1.

Chyba najbardziej uderza jednak rewolucyjny design TCL: telewizory nie mają ramy a ich obudowę stanowi niezwykle cienki szklany arkusz. Dzięki wertykalnej integracji i działalności B&R, TCL udało się uzyskać szkło, które jest wyjątkowo wytrzymałe i się nie tłucze. Telewizory serii TCL X81 przyciągają wzrok, mają znakomite parametry i sprawią, że widz zamiast na odbiornik będzie po prostu patrzył na obraz. To zapowiedź zredefiniowana wizerunku telewizorów i sposobów ich postrzegania przez użytkowników.

Telewizory serii TCL X81 będą dostępne w modelach 55- i 65-calowych: 55X815 i 65X815

Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

TCL EC78

Seria TCL EC78 powstała z myślą o tych, którzy nie chcą wybierać pomiędzy funkcjonalną jakością a elegancją. Znalazły się w niej odbiorniki bez ramy, o ultra-cienkiej metalowej obudowie, wyświetlające obraz w jakości 4K HDR Pro, z technologiami Wide Color Gamut, Dolby Vision, HDR10+, systemem Android Smart TV oraz wbudowaną funkcją Google Assistant.

Dzięki systemowi udźwiękowienia Onkyo, z czterema przednimi głośnikami, przy filmach, muzyce lub grach wideo klienci będą mogli rozkoszować się niebywale immersyjnym doświadczeniem dźwięku Dolby Armos.

Telewizory serii TCL EC78 posiadają umieszczony pośrodku elegancki metaliczny stojak, więc pomimo dużych ekranów łatwo je będzie mocować na wybranej przez siebie powierzchni.

Wprowadzenie pod marką TCL klimatyzatorów oraz sprzętu AGD pokazuje mocne strony i ambicje TCL w sektorze elektroniki użytkowej.

Na Targach IFA 2019 TCL zapowiedziało wprowadzenie do Europy klimatyzatorów, lodówek i pralek. Po raz pierwszy właśnie te produkty trafią na europejski rynek pod marką TCL.

Ponieważ firma założyła sobie, że będzie wspierała klientów w dążeniu do lepszego i zdrowego życia, wśród prezentowanych dzisiaj produktów znalazły się klimatyzatory i pralki z funkcją samooczyszczania oraz lodówki w wielu różnych stylach.

Europejscy klienci otrzymają wysoko wydajne i efektywne energetycznie produkty, a ich wprowadzenie pomoże TCL w realizacji przyjętej przez firmę strategii „AI x IoT”, której celem jest pełniejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w inteligentnych domach.

Google Assistant nie jest dostępny w niektórych wersjach językowych i krajach. Wymaga podłączenia do Internetu/źródła danych.

W takim wypadku mogą być naliczane opłaty za transmisję danych. Dostępność i parametry wybranych funkcji i usług zależą od typu usługi, urządzenia i sieci. Na niektórych obszarach mogą być niedostępne.

źródło: TCL

Reklamy


Categories: Rynek, Technologia, Telewizja, Wydarzenia

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: