Reklamy

#MicrosoftMówi – 3 laptopy do 2 000 zł, które warto kupić dziecku

„Mamo, zostanę strażakiem!”. „Tato, będę lekarzem”. Być może niebawem do tych jasno sprecyzowanych marzeń dziecięcych dołączą kolejne, które będą już odzwierciedlały zmiany, jakie zaszły w gospodarce za sprawą technologii. Takie jak te: „Mamo, będę analitykiem Big Data”. „Tato, chcę zajmować się Sztuczną Inteligencją”. Z badań dotyczących cyfrowych kompetencji młodych wynika, że ponad 60 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które nie są wprawdzie jeszcze określone, ale będą miały związek z nowymi technologiami i cyfrową transformacją. Pierwszym krokiem w kierunku zawodów przyszłości może być nowoczesny komputer, który wprowadzi dziecko w cyfrowy świat.

Pierwszy szkolny dzwonek po wakacyjnej przerwie zwołał już dzieci do ławek. Niebawem zaczną się kartkówki i prace domowe przyprawiające o ból głowy i uczniów, i rodziców.

Z ubiegłorocznych badań przeprowadzonych wśród ponad 4 000 dorosłych w Stanach Zjednoczonych wynika, że ponad 50 proc. ankietowanych rodziców uważa, że umiejętności kodowania oraz komputery i szerokie zastosowanie technologii w edukacji pomogą ich dzieciom w dorosłym życiu, szczególnie na etapie poszukiwania satysfakcjonującej pracy[1].

Jaki powinien być pierwszy komputer dla kilkuletniego ucznia? Jakie funkcje są absolutnie potrzebne, a którymi ośmio- czy dziewięciolatek nie powinien sobie zawracać głowy? I przede wszystkim, które urządzenie wybrać, tak by młody fan technologii mógł się dzięki niemu uczyć i bawić, a rodzic – nie musiał wydawać fortuny na pierwszy komputer dla dziecka?

Technologia dopasowana do najmłodszych

W wyborze optymalnego urządzenia dla dziecka warto kierować się 4 zasadami. Komputer nie powinien być cięższy niż zestaw szkolnych podręczników i lektur. Na baterii, po odłączeniu od ładowania, powinien wytrzymać pełny dzień lekcji. I jeszcze coś: bezpieczeństwo. Komputer dla dziecka powinien być dostosowany do jego potrzeb, wyposażony w narzędzia, jakimi jest np. Office 365, dzięki któremu uczeń przygotuje atrakcyjną prezentację albo przeliczy łamigłówkę z matematyki, ale także – nie pobierze z sieci zawirusowanych plików i nie będzie narażony na czyhające w Internecie zagrożenia. Na koniec – coś dla oka. Każdy chciałby, żeby rzeczy, z których korzysta były nie tylko funkcjonalne, ale też pasowały do pozostałych elementów codziennego użytku. Jak buty do torebki albo skarpetki do poszetki. Nie oszukujmy się – wygląd zawsze ma znaczenie. Dla 9- czy 10-latka także. Komputer dla dziecka powinien więc być lekki, najlepiej w wyróżniającym się kolorze i z łatwością mieszczący się do tornistra.

Wszystkie te benefity można mieć za mniej niż 1 300 zł. Laptop Lenovo IdeaPad S145 waży 1,6 kg. Ekran o przekątnej 14’’ z matową powłoką zapewni idealne wyświetlanie kolorów i treści zarówno w oświetlonej sali lekcyjnej, jak i w słoneczne popołudnie – na balkonie lub w ogrodzie po szkole – kiedy czas jest już nie na pracę domową, ale po prostu – na chwilę rozrywki.

Lenovo IdeaPad pracuje na systemie operacyjnym Windows 10 w trybie S. Komputer jest również wyposażony m.in. w Microsoft Office 365, a do tego gwarantuje pełne bezpieczeństwo i kontrolę rodzica nad usługami oraz aplikacjami, z których na co dzień korzysta dziecko.

Kolejnym, niewiele droższym komputerem, który sprawdzi się w rękach młodego fana technologii jest laptop ASUS Vivo Book Flip 14. Za najbardziej smukłe, bo mierzące niewiele ponad 1,5 cm w najszerszym miejscu urządzenie, trzeba zapłacić mniej niż 1 500 zł. Laptop waży 1,5 kg, a jego ekran obraca się o 180 stopni. Do komputera dołączane jest pióro cyfrowe. Dzięki niemu oraz wbudowanej w Windows 10 funkcji Windows Ink, każde dziecko będzie mogło stworzyć autorskie rysunki na plastyce albo odręczne notatki na lekcji języka polskiego.

W zestawieniu z bezpłatnymi aplikacjami edukacyjnymi do pisania notatek, takimi jak OneNote, taki laptop może stać się cyfrowym pamiętnikiem czy notatnikiem, w którym zmieszczą się wszystkie zapiski dziecka.

Ostatnim dostępnym w kwocie mniejszej niż 2 000 zł komputerem idealnie skrojonym nie tylko na potrzeby dziecka, ale też rodzica jest HP 15 – DW0013NW. Laptop ma 15’’ ekran, dlatego z powodzeniem odnajdzie się w szkolnym zestawie nastolatka. Po odłączeniu od ładowania urządzenie zapewni bezprzewodową pracę przez kilka godzin, zostanie więc czas na zajęcia dodatkowe np. w bibliotece albo długie przygotowania do egzaminu końcowego w ostatniej klasie.

Laptop HP 15 – DW0013NW z pewnością zachwyci wyglądem i wzbudzi zainteresowanie rówieśników. Idealnie cienka ramka wokół ekranu pozwala na radość z oglądania treści na ekranie w pełnej krasie. Komputer z uwagi na dużą wydajność sprawdzi się z pewnością u młodych fanów Internetu oraz tworzenia treści wideo.

Pierwszy komputer dla dziecka wcale nie musi być podstawową wersją najbardziej klasycznych rozwiązań. Producenci oferują dzisiaj szereg funkcjonalności zamkniętych w designerskich formach za kwoty, które równe są kosztom najnowszej konsoli do gier albo zwinnej hulajnogi.

Autor: Joanna Rutkowska, Channel Marketing Manager w Microsoft

[1] Badanie przeprowadzone przez YouGov Plc. Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2018/08/new-survey-what-parents-think-about-technology-in-the-classroom/#CfY56I8mp4XThpkE.99

 

Reklamy


Categories: PC, Laptopy i tablety, Porady, Technologia

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: