RFBenchmark (sierpień 2019) – Internet mobilny w Polsce: sierpień należał do Orange

RFBENCHMARK zaprezentował sierpniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce dotyczące jakości i szybkości Internetu mobilnego. W porównaniu z poprzednim miesiącem, Orange awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych. Operator ten utrzymał także pozycję lidera w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Zmiany odnotowano z kolei w kategorii najniższej wartości ping, gdzie najlepszym operatorem okazał się T-Mobile.

Sierpniowy ranking RFBENCHMARK oparto na liczbie 142994 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. W technologii 4G wykonano w sierpniu 124216 badań, co przekłada się na 86,67% w stosunku do wszystkich zebranych danych. Liczba pomiarów przeprowadzonych w zasięgu 3G (13,03%) była zdecydowanie niższa, chociaż w wielu miejscach wciąż zaobserwowano zasięg oparty o standard trzeciej generacji. Technologia 2G wydaje się być na terenie Polski marginalna, a w najnowszym rankingu RFBENCHMARK odnotowano zaledwie 0,1% użycia.

Średnia szybkość pobierania danych

Orange po wielu miesiącach wyprzedził T-Mobile w rankingu i zajął pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii. To osiągnięcie było możliwe dzięki wynikowi 27,24 Mb/s. T-Mobile znalazł się tuż za głównym rywalem. Ex-lider uzyskał wynik 27,12 Mb/s. Play pozostał na trzecim miejscu, poprawiając rezultat z zeszłego miesiąca (26,2 Mb/s). Na ostatnim miejscu klasyfikacji znalazł się z wyraźną stratą Plus (22,32 Mb/s).

Reklamy

Średnia szybkość wysyłania danych

Orange utrzymał pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. To kolejny miesiąc od czasu powrotu do zwycięskiej kondycji, gdy Orange zostawia w tyle swoich rywali. Tym razem było to możliwe dzięki osiągnięciu wyniku 13,39 Mb/s. Na drugie miejsce awansował T-Mobile (12,65 Mb/s), który wyprzedził swoich konkurentów aż o dwie pozycje w porównaniu do lipca. Za nim znalazł się Plus (12,58 Mb/s), a na ostatnim miejscu w tabeli wylądował Play (12,29 Mb/s).

Najniższa wartość ping

W sierpniu sytuacja w kategorii najniższej wartości ping uległa nieoczekiwanie zmianie. Najlepszy wynik należał do T-Mobile (35,86 ms). Tuż za jego plecami uplasował się dotychczasowy hegemon Orange (38,68 ms). Na trzecim miejscu znalazł się Play (39,81 Ms) a sierpniowy ranking RFBENCHMARK zamknął Plus (47,41 ms) z jednym z najsłabszych wyników w tym roku.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: