Huawei Connect 2019: przełomowy procesor Atlas 900 i strategia dla rynku przetwarzania danych

Podczas HUAWEI CONNECT 2019 koncern ogłosił swoją strategię dla rynku przetwarzania danych i zaprezentował Atlas 900, będący najszybszym na świecie klastrem do trenowania sztucznej inteligencji.

HUAWEI CONNECT 2019 to najważniejsza konferencja organizowana przez Huawei z myślą o branży ICT, która odbywa się od 18 do 20 września w Szanghaju. Tegoroczna, czwarta edycja konferencji poświęcona jest „zaawansowanej inteligencji” i ma na celu stworzenie otwartej, bazującej na współdziałaniu platformy dla klientów i partnerów, która pomoże zbadać jak wykorzystać nowe możliwości dla stworzenia inteligentnej przyszłości.

Nowe plany strategiczne

W ostatnich latach przetwarzanie danych ewoluuje od modeli obliczeniowych opartych na regułach do modeli bazujących na statystyce, które są podstawą uczenia maszynowego. Huawei szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat głównym nurtem staną się obliczenia statystyczne, a przetwarzanie danych przez AI będzie potrzebowało ponad 80% całej mocy obliczeniowej używanej na świecie.

W celu zdobycia rynku przetwarzania danych, strategia Huawei skoncentruje się na czterech kluczowych obszarach takich jak:

 • Innowacje w architekturze procesorów
  W ubiegłym roku Huawei wprowadził na rynek Da Vinci, innowacyjną architekturę zaprojektowaną z myślą o budowaniu coraz wydajniejszych procesorów, które będzie można zaoferować w przystępnej cenie. Koncern nadal planuje inwestować w badania w tym obszarze.
 • Inwestycje w rodzinę procesorów gotowych na każde zadnie
  Huawei oferuje pełną gamę procesorów: procesory Kunpeng do obliczeń ogólnego przeznaczenia, procesory Ascend dla AI, procesory Kirin do urządzeń takich jak smartfony i procesory Honghu dla smart TV.
 • Strategia biznesowa
  Huawei nie będzie sprzedawał swoich procesorów bezpośrednio. Zamiast tego zapewni swoim klientom moc obliczeniową w formie usług w chmurze oraz partnerom w formie komponentów, priorytetowo traktując wsparcie dla zintegrowanych rozwiązań.
 • Budowa otwartego ekosystemu
  W ciągu najbliższych pięciu lat Huawei zainwestuje kolejne 1,5 mld USD w rozwój programu dla deweloperów. Pozwoli to na wspieranie pięciu milionów programistów i umożliwi partnerom Huawei z całego świata opracowanie nowej generacji inteligentnych aplikacji i rozwiązań.

Atlas 900: najszybszy na świecie klaster do trenowania AI
Atlas 900 to kwintesencja wszystkich technicznych rozwiązań, które Huawei rozwinął w ciągu ostatniej dekady. Klaster łączy moc tysięcy procesorów Ascend. Wytrenowanie sieci ResNet-50 – standardu w pomiarach wydajności AI – zajmuje mu tylko 59,8 sekundy. Jest to o 10 sekund mniej niż wynosi poprzedni rekord świata. Potężna moc obliczeniowa Atlas 900 może być szeroko stosowana w badaniach naukowych i komercyjnych, takich jak eksploracja kosmosu, prognozowanie pogody, jazda autonomiczna, poszukiwania ropy naftowej i innych.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: