Lime udostępnia bezpłatne kody dla użytkowników z okazji Dnia bez Samochodu

Lime wspiera inicjatywy polskich miast w obszarze bezpiecznej oraz zrównoważonej mobilności miejskiej. 22 września firma umożliwia odbycie darmowego przejazdu hulajnogą, dostępnego po wpisaniu promocyjnego kodu: ZOSTAWKLUCZYKI

W najbliższą niedzielę 22 września Lime dołączy do obchodów Dnia bez Samochodu, wieńczącego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji firma udostępni wszystkim użytkownikom aplikacji w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu kod umożliwiający darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Wystarczy wpisać w aplikacji kod o treści: ZOSTAWKLUCZYKI, który można wykorzystać przez cały dzień 22 września.

Reklamy

„Dzięki tej inicjatywie chcemy ułatwić mieszkańcom polskich miast decyzję o pozostawieniu kluczyków do samochodu w domu i skorzystaniu z innych środków komunikacji, jakie oferują miasta – elektrycznych hulajnóg, ale też transportu zbiorowego, czy miejskich rowerów. Chętnie włączyliśmy się w obchody Dnia bez Samochodu, ponieważ uważamy, że zmniejszenie ruchu samochodowego na rzecz zrównoważonych środków miejskiej mobilności jest korzystne dla jakości i komfortu życia w miastach.” – podkreśla Paulina Mróz, Dyrektor Lime w Polsce.

Lime, lider rynku w zakresie mikromobilności, ogłosił właśnie przekroczenie 100 milionów przejazdów. Wynik ten stanowi kamień milowy, podkreślający sukces firmy Lime w tworzeniu nowej kultury współdzielonej mikromobilności oraz nowego sposobu poruszania się po miastach w przyjazny, zrównoważony i bezpieczny sposób.

Niedawne badanie opinii zrealizowane wśród użytkowników Lime wskazuje, że elektryczne hulajnogi przyczyniają się do ograniczenia liczby samochodów na ulicach. Zdaniem respondentów, co czwarty przejazd Lime zastępuje im podróż samochodem.

Hulajnogi płynnie współgrają też z transportem publicznym – w ciągu ostatniego miesiąca blisko połowa użytkowników wykorzystała Lime aby dotrzeć na przystanek lub stację metra.

Kod z okazji Dnia bez Samochodu nie jest jedynym działaniem Lime związanym z trwającym Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Firma uczestniczy również w wydarzeniach organizowanych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie udostępnia swoje hulajnogi i realizuje szkolenia bezpiecznej jazdy.

Nowi użytkownicy aplikacji Lime mogą również korzystać z dedykowanych kodów umożliwiających darmowy przejazd w poszczególnych miastach:

  • ETZTWARSZAWA
  • ETZTWROCLAW
  • ETZTPOZNAN

Każdy z kodów umożliwia jeden darmowy przejazd do wysokości 10 złotych (14 minut) dla każdego nowego użytkownika do wykorzystania do końca października.

Więcej informacji o kodach z okazji Dnia bez Samochodu

  • Kod o treści: ZOSTAWKLUCZYKI będzie dostępny w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.
  • Kod umożliwi 1 bezpłatny 14-minutowy przejazd (o wartości 10 PLN) na użytkownika.
  • Kody będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Lime w niedzielę 22 września.

Więcej informacji o firmie Lime

Usługi Lime stanowią integralną część życia wielu miast w Europie. Od Paryża przez Warszawę, Budapeszt i Berlin, zmieniamy sposób poruszania się w przestrzeni miejskiej. Zbliżamy mieszkańców miast do ich otoczenia w bardziej zrównoważony i przyjazny sposób. Bliska współpraca z lokalnymi społecznościami i przedstawicielami władz w Europie umożliwia nam tworzenie nowej kultury współdzielonej mikromobilności i dostarczanie rozwiązań odpowiadających na potrzeby związane z życiem w mieście. Swoje usługi świadczymy w ponad 40 miastach w 19 krajach w Europie. Więcej informacji na ten temat dostępne jest na stronie: https://www.li.me/

Więcej informacji o Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU to ogólnoeuropejska kampania podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności w mieście, której zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU to kampania organizowana przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Mobilności i Transportu, której celem jest ułatwienie zmiany zachowań poprzez promowanie zrównoważonej i inteligentnej mobilności w mieście. Od 2002 r. kampania odbywa się w dniach 16–22 września, jednak przez cały rok publiczni i prywatni organizatorzy na poziomie lokalnym angażują się w szereg akcji dedykowanych tej inicjatywie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://www.mobilityweek.eu/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: